Україна втрачає понад $11 млрд щороку через заміновані території

Джерело: пресслужба Мінекономіки

Україна щороку втрачає 11,2 млрд доларів через заміновані території, що дорівнює 5,6% ВВП України у 2021 році, мовиться у дослідженні Tony Blair Institute проведеному спільно із Мінекономіки.

Зокрема Чернігівська, Сумська, Миколаївська та Харківська області втратили понад 20% ВВП. Місцеві бюджети цих регіонів недоотримують понад $1,1 млрд податків через заміновані території.

Для прискорення процесу гуманітарного розмінування Уряд запустив програму компенсацій для фермерів, що планують розміновувати с/г ділянки, на яких працюють.

Також ведеться робота зі збільшення кількості операторів протимінної діяльності. Зараз в системі Prozorro оголошено десять аукціонів на закупівлю послуг із розмінування земель сільськогосподарського призначення.

Загальна площа земель, які планується розмінувати — понад 3 700 га, — зауважила міністерка економіки Юлія Свириденко під час дискусії із філантропом Говардом Баффетом.

За оцінкою Світового Банку для розмінування всієї території України знадобиться майже 35 млрд доларів.

Раніше Кабінет Міністрів України ухвалив рішення збільшити компенсацію витрат аграріїв на розмінування сільськогосподарських земель до 100%. Раніше відшкодування покривало до 80% витрат.

Ми повідомляли, що Україна за півтора року значно наростила кількість машин для розмінування, підвищивши свої можливості у сфері гуманітарного розмінування. З нуля до 82 одиниць збільшилася кількість таких машин.

Також стало відомо, що Канада візьме участь у реалізації навчальних програм у протимінній діяльності за участю жінок.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.