Україна виділила €500 тисяч на манекени для навчання військових
Джерело: Bild
На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг.
Манекени виготовляє міжнародна медична компанія Laerdal зі штаб-квартирою у Норвегії. У них є кров та сльози, вони кричать і стогнуть, реагують на дії медиків. У них трясуться руки, їх може знудити.
Україна закупила п’ять травматологічних ляльок по 100 000 євро кожна, за допомогою яких можна максимально реалістично відпрацювати ситуації надання першої допомоги на полі бою, розповіла інструкторка бундесверу Олена. — Будь-хто, хто стикався з криками та бризками крові на манекені, сподіваюся, зможе краще справлятися з цим у надзвичайній ситуації та зберігати холоднокровність при порятунку поранених.
За даними бундесверу, до кінця року 20 000 українців пройдуть різні курси підготовки в Німеччині, кілька сотень із них стануть фахівцями з надання першої допомоги Combat Medic.
Основна причина загибелі на фронті – втрата крові. Ось чому важливо, щоб пораненому надали допомогу якнайшвидше та оптимально у перші кілька хвилин, — наголосив німецький генерал медичної служби Юрген Меєр.
Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, за оцінками Берліна, у Німеччині пройшли підготовку щонайменше 10 тисяч українських військових.
- Українські інженери завершили 2-тижневий курс у Великій Британії, щоб навчитися захищати критичну інфраструктуру від атак російських безпілотників і ракет.
- Ще одна група українських військових успішно завершила базовий курс загальновійськової підготовки на одному з полігонів Великої Британії під керівництвом інструкторів з Нової Зеландії.
- У Німеччині друга група військових Збройних сил України завершила навчання для роботи із зенітно-ракетним комплексом Patriot.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.



