Україна вийшла з угоди СНД про принципи та порядок військових перевезень
Джерело: Міноборони
Кабінет міністрів України ухвалив постанову про вихід України з угоди Співдружності Незалежних Держав про принципи та порядок виконання військових перевезень.
Ця угода діяла з 15 травня 1992 року, але з огляду на розпочату Росією загарбницьку війну проти України та її народу участь України у ній втратила доцільність.
З огляду на це, Міністерство оборони на виконання доручення віцепремʼєр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції провело інвентаризацію договірно-правової бази міжнародних договорів України, які укладені в межах Співдружності Незалежних Держав, на предмет зупинення їх дії або виходу з них.
Вихід з угоди про принципи та порядок військових перевезень зумовлений:
- вчиненням Російською Федерацією військової агресії проти України, її суверенітету та територіальної цілісності у міжнародно визнаних кордонах;
- причетністю Республіки Білорусь до незаконного застосування сили проти України, зокрема починаючи з 24.02.2022 здійснення Росією військової агресії, використовуючи територію, повітряний простір та транспортну інфраструктуру Білорусі;
- порушенням Росією та Білоруссю положень угоди, зокрема щодо підтвердження дружніх відносин, ґрунтуючись на загальновизнаних принципах і нормах міжнародного права.
У Міноборони наголосили, що вихід з цієї угоди не матиме негативного впливу на національні інтереси України з іншими державами-учасницями Співдружності Незалежних Держав.
- Кабінет міністрів України ухвалив рішення про розірвання міжурядової угоди з Росією щодо співробітництва у сфері охорони промислової власності.
- Кабінет міністрів України схвалив проєкт закону про зупинення дії угоди між урядом України й урядом Ісламської Республіки Іран про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податкових ухилень стосовно податків на дохід і на майно, підписаної 21 травня 1996 року.
- Україна вийшла з Рішення про створення Ради командувачів Прикордонних військ СНД.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.