Україна виконала 78% зобовʼязань за угодою про асоціацію з ЄС у сфері охорони здоров’я

Джерело: МОЗ України

Україна виконала 78% зобовʼязань у сфері охорони здоров’я у межах угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

За даними міністерства, попередній показник становив 75%, тож у четвертому кварталі 2023 року МОЗ України досягло підвищення на 3%.

У четвертому кварталі 2023 року було завершено роботу над низкою євроінтеграційних нормативно-правових актів у сфері охорони здоров’я, які регулюють, зокрема, заходи щодо безпеки крові та її компонентів, впливу хімічних та біологічних агентів на працівників, вимоги до пластмасових виробів, які контактують із харчовими продуктами.

Наприкінці 2023 року прийнято нормативно-правові акти, що впроваджують:

  • механізми моніторингу та періодичної звітності щодо якості й безпеки крові та її компонентів (постанова КМУ № 1294 від 12 грудня 2023);
  • обовʼязки та порядок дій роботодавців у разі виявлення ризиків, повʼязаних із впливом небезпечних хімічних речовин (наказ МОЗ № 1976 від 17 листопада 2023 року);
  • обовʼязки та порядок дій роботодавців у разі виявлення небезпеки впливу біологічних агентів на працівників (наказ МОЗ № 1976 від 17 листопада 2023 року);
  • вимоги до пластмасових матеріалів та виробів, призначених для контакту з харчовими продуктами (наказ МОЗ № 2104 від 11 грудня 2023 року) та вимоги до активних та «інтелектуальних» матеріалів (смартматеріалів) та предметів, призначених для контакту з харчовими продуктами (Закон України від 03.11.2022 № 2718-IX, який імплементує регламент Єврокомісії № 450/2009).

Загалом за 2023 рік прогрес виконання зобов’язань за угодою про асоціацію з ЄС у сфері охорони здоров’я становить 12%.

Нагадаємо, у лютому 2024 року розпочався офіційний скринінговий процес українського законодавства Європейською комісією.

Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що, попри продовження російських атак, українська енергосистема залишається цілісною.

22 квітня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен повідомила про дату наступного засідання Контактної групи з питань оборони України. Зустріч відбудеться 26 квітня.

Колишній футболіст Девід Бекхем подає до суду на Марка Волберга, як стверджує, через фінансові збитки під час співпраці.

У місті Бершадь, що на Вінниччині, 22 квітня відбулося прощання з 20-річним поліцейським Максимом Зарецьким, якого вбили під час виконання службових обов’язків. У зв’язку з трагедією в Бершадській громаді оголошено день жалоби.

У відповідь на зростання геополітичного напруження та внутрішні виклики, КНР значно збільшила активність своїх шпигунських агентств, зокрема Міністерства державної безпеки (MSS). Це відомство посилило свої зусилля у сфері національної безпеки, звертаючи особливу увагу на зовнішні загрози.