Україна випробувала лазерну зброю «Тризуб»: уражає цілі на висоті понад 2 км
Джерело: конференція “Європейська оборонна індустрія: перспективи співпраці з українським ОПК”
Командувач Сил безпілотних систем генерал-майор Вадим Сухаревський представив випробування української лазерної системи “Тризуб”. Демонстрація відбулася під час конференції “Європейська оборонна індустрія: перспективи співпраці з українським ОПК”.
За словами Сухаревського, система “Тризуб” здатна знищувати ударні безпілотники, авіабомби, крилаті й балістичні ракети на відстані до 3 км. Крім того, вона може вражати вертольоти й літаки на відстані до 5 км. Окрім того, запевняють, що розробка має потужність засліплювати ворожу техніку — включно з дронами, ракетами й авіацією — на відстані до 10 км.
Україна, якщо не помиляюся, стала п’ятою країною, яка має власну лазерну зброю. На сьогодні ми вже на висоті понад 2 км цим лазером можемо збивати літаки, і ми зараз на шляху до того, щоб його масштабувати й підсилювати, — зазначив командувач (1:03).
Додамо, у грудні 2024 року Сухаревський заявив, що Україна стала однією з п’яти країн світу, котрі нині володіють лазерним озброєнням. Тоді він наголосив, що в України на сьогодні є лазерна зброя – “Тризуб”.
Також зауважив, що нині Сили безпілотних систем перебувають на шляху масштабування і посилення лазера.
Також Сухаревський зауважив на розвитку дронів-“маток”, котрі несуть легкі ударні дрони.
Розмірковуючи загалом про Сили безпілотних систем, командувач додав, що за “неповних шість місяців” вже є бойові та наукові підрозділи, “котрі закривають компонент повітря, землю і воду”.
Раніше стало відомо, що Велика Британія готується поповнити свій арсенал лазерною системою ППО DragonFire до 2027 року. Водночас у Міноборони країни повідомили, що DragonFire може ще раніше використовуватись в Україні.
- Південна Корея вже цього року розгорне лазерну зброю для збиття північнокорейських дронів. Відтак вона стане першою у світі країною, яка застосує зброю такого типу.
- Україна та Велика Британія підписали рамкову угоду про співпрацю в секторах оборони та виробництва озброєнь.
- Верховна Рада України схвалила створення Сил безпілотних систем (СБС) як окремого роду військ. Законопроєкт №11507 підтримали 294 депутати.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.