Україна запланувала експортувати до п’яти країн рекордний обсяг електроенергії
Джерело: пресслужба “Укренерго”
Протягом 4 березня Україна запланувала експортувати 13 264 МВт·год, що є рекордним обсягом електроенергії. Пікова потужність в окремі години складатиме до 716 МВт. Цю енергію буде направлено до п’яти країн: Словаччини, Угорщини, Польщі, Румунії та Молдови.
Компанія “Укренерго” зауважує, що експорт електроенергії з України до інших країн відбувається лише у випадку відсутності дефіциту у власній енергосистемі.
У звіті зазначається, що висока водність річок та сприятлива сонячна погода сприяють активній роботі гідроелектростанцій та станцій на відновлюваних джерелах енергії (ВДЕ), що дозволяє виробникам не тільки задовольняти потреби внутрішніх споживачів, а й здійснювати продаж за кордон, щоб забезпечити фінансування для подальшого відновлення після ворожих атак.
За даними “Укренерго”, тепла погода зберігає споживання електроенергії на стабільно низькому рівні, нехарактерному для періоду опалювального сезону. Сьогодні, 4 березня, на 10:00 рівень споживання електроенергії на 2,9% нижчий, ніж у відповідний час попереднього робочого дня – п’ятниці, 1 березня.
У повідомлення також зазначено, що електроенергія, вироблена всіма типами станцій, є достатньою для задоволення потреб усіх корпоративних та домашніх споживачів. Дефіцит в енергосистемі не передбачається.
Щодо імпорту електроенергії, 4 березня планується незначний обсяг зі Словаччини, Молдови та Румунії вечірнім часом. Загальний обсяг становить 132 МВт·год, з піковою потужністю в окремі години до 62 МВт.
- Синоптики дали кліматичну характеристику на березень 2024 року.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.