Україна запланувала експортувати до п’яти країн рекордний обсяг електроенергії

Джерело: пресслужба “Укренерго

Протягом 4 березня Україна запланувала експортувати 13 264 МВт·год, що є рекордним обсягом електроенергії. Пікова потужність в окремі години складатиме до 716 МВт. Цю енергію буде направлено до п’яти країн: Словаччини, Угорщини, Польщі, Румунії та Молдови.

Компанія “Укренерго” зауважує, що експорт електроенергії з України до інших країн відбувається лише у випадку відсутності дефіциту у власній енергосистемі.

У звіті зазначається, що висока водність річок та сприятлива сонячна погода сприяють активній роботі гідроелектростанцій та станцій на відновлюваних джерелах енергії (ВДЕ), що дозволяє виробникам не тільки задовольняти потреби внутрішніх споживачів, а й здійснювати продаж за кордон, щоб забезпечити фінансування для подальшого відновлення після ворожих атак.

За даними “Укренерго”, тепла погода зберігає споживання електроенергії на стабільно низькому рівні, нехарактерному для періоду опалювального сезону. Сьогодні, 4 березня, на 10:00 рівень споживання електроенергії на 2,9% нижчий, ніж у відповідний час попереднього робочого дня – п’ятниці, 1 березня.

У повідомлення також зазначено, що електроенергія, вироблена всіма типами станцій, є достатньою для задоволення потреб усіх корпоративних та домашніх споживачів. Дефіцит в енергосистемі не передбачається.

Щодо імпорту електроенергії, 4 березня планується незначний обсяг зі Словаччини, Молдови та Румунії вечірнім часом. Загальний обсяг становить 132 МВт·год, з піковою потужністю в окремі години до 62 МВт.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.