Україна запланувала експортувати до п’яти країн рекордний обсяг електроенергії
Джерело: пресслужба “Укренерго”
Протягом 4 березня Україна запланувала експортувати 13 264 МВт·год, що є рекордним обсягом електроенергії. Пікова потужність в окремі години складатиме до 716 МВт. Цю енергію буде направлено до п’яти країн: Словаччини, Угорщини, Польщі, Румунії та Молдови.
Компанія “Укренерго” зауважує, що експорт електроенергії з України до інших країн відбувається лише у випадку відсутності дефіциту у власній енергосистемі.
У звіті зазначається, що висока водність річок та сприятлива сонячна погода сприяють активній роботі гідроелектростанцій та станцій на відновлюваних джерелах енергії (ВДЕ), що дозволяє виробникам не тільки задовольняти потреби внутрішніх споживачів, а й здійснювати продаж за кордон, щоб забезпечити фінансування для подальшого відновлення після ворожих атак.
За даними “Укренерго”, тепла погода зберігає споживання електроенергії на стабільно низькому рівні, нехарактерному для періоду опалювального сезону. Сьогодні, 4 березня, на 10:00 рівень споживання електроенергії на 2,9% нижчий, ніж у відповідний час попереднього робочого дня – п’ятниці, 1 березня.
У повідомлення також зазначено, що електроенергія, вироблена всіма типами станцій, є достатньою для задоволення потреб усіх корпоративних та домашніх споживачів. Дефіцит в енергосистемі не передбачається.
Щодо імпорту електроенергії, 4 березня планується незначний обсяг зі Словаччини, Молдови та Румунії вечірнім часом. Загальний обсяг становить 132 МВт·год, з піковою потужністю в окремі години до 62 МВт.
- Синоптики дали кліматичну характеристику на березень 2024 року.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.