Україна змінила тактику контрнаступу: в ISW назвали причини

Джерело: ISW

Українські сили скоригували стратегію контрнаступу, щоб мінімізувати втрати та надалі завдавати ударів по російських підрозділах.

Нещодавно видання The New York Times опублікувало матеріал, в якому йшлося, що згідно з оцінками анонімних американських і європейських посадовців, російська армія протягом перших двох тижнів контрнаступу ЗСУ знищили до 20% озброєння, яке Україні надали західні партнери.

Посилаючись на офіційних осіб, видання написало, що рівень втрат знизився до 10% протягом наступних тижнів через зміну української стратегії. Воїни ЗСУ змінили тактику і зосередились на виснаженні російських сил артилерією і ракетами дальнього радіусу дії замість широкомасштабних штурмів.

Це підтверджує і заява Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного від 14 липня про те, що посилення українського непрямого вогню може як “притиснути російські зусилля, так і звести до мінімуму українські втрати”.

За попередньою оцінкою аналітиків від 4 липня, українські підрозділи, схоже, зосереджуються на створенні “асиметричного вектору втрат”, зберігаючи живу силу ціною повільнішого звільнення територій та поступово виснажуючи живу силу і запаси техніки росіян.

“Українські військові, ймовірно, вдосконалювали свою контрнаступальну стратегію впродовж декількох тижнів. Більш масштабні наслідки цих коригувань тільки зараз стають зрозумілими для деяких спостерігачів”, – йдеться у звіті.

На думку фахівців, Україна, ймовірно, продовжуватиме коригувати свою стратегію та її реалізацію протягом усього контрнаступу для забезпечення подальшого прогресу.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.