США попередили Україну про запуск РФ ракети середньої дальності за кілька днів до удару

Джерело: брифінг речниці Білого дому

Сполучені Штати Америки заздалегідь попередили як Україну, так і союзників про підготовку російськими військами до удару експериментальною ракетою “Орєшнік”.

Вашингтон передав дані Києву за кілька днів до обстрілу, заявила речниця Білого дому Карін Жан-П’єр 21 листопада.

Ми інформували Україну і наших близьких союзників-партнерів в останні дні, щоб допомогти їм підготуватися, – пояснила вона.

Також Жан-П’єр зауважила щодо заяв про “ескалацію конфлікту”. Вона наголосила, що кожен крок, який нагнітає ситуацію, робить саме Росія, адже Москва “бажає війни”. І додала, якби росіяни не хотіли воювати, то давно б зупинили бойові дії.

Своєю чергою, прессекретар Пентагону зауважив, що балістична ракета середньої дальності базувалася на моделі російської міжконтинентальної балістичної ракети РС-26 “Рубіж”.

Додамо, у CNN зауважили, що Росія застосувала “експериментальну” балістичну ракету середньої дальності під час атаки на місто Дніпро. Разом з тим, припускають, що ворог, ймовірно, володіє лише “жменькою цих експериментальних ракет”.

Крім того, джерело зазначило, що Україна витримала “незліченну кількість атак” з боку Росії, зокрема й ракет зі “значно більшими боєголовками”, ніж балістична ракета середньої дальності, запущена на Дніпро.

У своєму зверненні очільник Кремля Володимир Путін заявив, що під час ранкової атаки на Дніпро 21 листопада росіяни застосували ракету середньої дальності “Орєшнік”. РФ завдала удару по Дніпру балістичною ракетою в без’ядерному гіперзвуковому оснащенні, повідомив він. Диктатор повідомив, що РФ так випробувала балістичну ракету середньої дальності, яку назвали “Орешнік”.

За його словами, ракета летить зі швидкістю 2,5-3 км в секунду. І, нібито, Путін не переймається щодо сил ППО США та Європи, адже “таку ракету не перехопити”.

Нагадаємо, що у ПС ЗСУ повідомили, що Росія атакувала місто Дніпро МБР близько 5:18. Запуск здійснювався з Астраханської області (РФ).

Загалом по Дніпру цього ранку було запущено дев’ять ракет різних типів, націлені на підприємства та критичну інфраструктуру. Шість крилатих ракет було збито, три ракети – МБР, аеробалістична ракета “Кинджал” та крилата ракета Х-101 – вразили цілі.

Внаслідок атаки у місті зафіксовано незначні руйнування, зокрема будівля центру реабілітації для осіб з інвалідністю. Постраждало двоє осіб.

У Росії коментувати атаку МБР по Україні відмовились. Зокрема речник Кремля Дмитро Пєсков порадив звертатись до міноборони РФ. Коментувати ситуацію заборонили й речниці МЗС РФ Марії Захаровій.

Зауважимо, що про ймовірність атаки по Україні російською МБР повідомлялось ще напередодні, 20 листопада, коли у Києві “через високу ймовірність масованої атаки” припинили роботу кілька іноземних посольств.

Тоді осінтери повідомили, що це може бути пов’язано саме з ймовірністю атаки по Україні міжконтинентальною балістичною ракетою РС-26 “Рубіж”.

Зараз тривають експертизи щодо ракети, якою сьогодні Росія атакувала Дніпро, про що повідомив Президент України Володимир Зеленський.

У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22.00 24 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 198 бойових зіткнень.

Литва забезпечить фінансування виробництва українських далекобійних безпілотників. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння підписали у Вільнюсі між міністром оборони Рустемом Умєровим та міністром оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом.

США дозволили Україні застосовувати далекобійні ракети ATACMS, котрі спільно із британськими Storm Shadow вже використовуються для ударів по російських цілях. Це рішення, ухвалене після тривалих вагань, стало відповіддю на загрозу з боку російських військ, підкріплених солдатами з Північної Кореї.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у понеділок, 25 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.