Українці проти виборів зараз, бо ми хочемо ті, яким довірятимемо — президент

Джерело: Володимир Зеленський в інтерв’ю Лексу Фрідману

Президент Володимир Зеленський пояснив, що під час повномасштабної війни неможливо провести вибори, яким можна було довіряти.

Щобільше, глава держави сумнівається, що можна організувати виборний процес для переселенців за кордон, а також військових, не кажучи вже про тих, хто нині перебуває на окупованих територіях.

Що робити з мільйонами людей за кордоном, мільйонами на окупованих територіях і як проголосує мільйон військових? — зауважив Зеленський.

Нещодавно Зеленський відповідаючи на запитання, чи піде на другий президентський термін, зауважив, що досі не ухвалив остаточного рішення. Він розглядатиме балотування оптимістичніше, коли “зробить більше, ніж може” під час війни.

Не знаю, як закінчиться війна. Якщо я зроблю більше, ніж можу — тоді, напевно, дивитимусь на це рішення більш позитивно. Сьогодні для мене це не є метою, — пояснив Зеленський.

Також глава держави зазначив, що нині головною умовою виборів є скасування воєнного стану. А це, своєю чергою, залежить від результатів гарячої фази війни.

Якщо нам вдасться отримати закінчення гарячої стадії війни у сильній позиції для України — якщо ми це зробимо у нас залишиться сильна армія, сильний пакет зброї, гарантії безпеки — можна думати про те, щоби скасувати воєнний стан в Україні. А якщо не буде воєнного стану, то далі вже справа за парламентом, — додав він.

Раніше ЗМІ поінформували, що Зеленський нібито розглядає можливість проведення виборів у 2025 році на тлі падіння його рейтингів.

Тоді як голова Офісу президента Андрій Єрмак зазначив, що Володимир Зеленський прагне провести президентські вибори після закінчення війни, щоб усі громадяни, включно з військовими та біженцями, могли взяти участь у голосуванні.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.