Українців, які примусово отримали паспорти РФ, не притягатимуть до відповідальності
Джерело: пресслужба Мінюсту
Міністерство юстиції України заявило, що українці, які були змушені отримати російські паспорти на тимчасово окупованих територіях, не будуть притягнуті до відповідальності.
У повідомленні зазначається, що отримання російського паспорта під тиском або через загрозу репресій не є добровільним рішенням. Це один із методів, який застосовує російська окупаційна влада для впливу на поведінку громадян України.
Мін’юст наголошує, що такі дії, як насильницька паспортизація, є порушенням прав людини. Громадяни, які отримали російські документи через страх або з метою уникнути переслідувань, не нестимуть кримінальної відповідальності. Згідно зі статтею 40 Кримінального кодексу України, наявність доказів примусу забезпечує таким особам правовий захист.
У міністерстві також зазначили, що примусова паспортизація порушує міжнародне право, зокрема Женевську конвенцію. Документи, видані російською окупаційною владою, не мають жодної юридичної сили поза межами окупованих територій.
Мін’юст підкреслив, що ця політика Росії є частиною ширшої стратегії насильницької русифікації на окупованих територіях України, яка призводить до тяжких наслідків для місцевого населення.
- У Центрі національного спротиву повідомили, що президент РФ Володимир Путін видав указ, котрий передбачає “соціальні гарантії” тим росіянам, які переїдуть на тимчасово окуповані території України.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.