Українців, які примусово отримали паспорти РФ, не притягатимуть до відповідальності

Джерело: пресслужба Мінюсту

Міністерство юстиції України заявило, що українці, які були змушені отримати російські паспорти на тимчасово окупованих територіях, не будуть притягнуті до відповідальності.

У повідомленні зазначається, що отримання російського паспорта під тиском або через загрозу репресій не є добровільним рішенням. Це один із методів, який застосовує російська окупаційна влада для впливу на поведінку громадян України.

Мін’юст наголошує, що такі дії, як насильницька паспортизація, є порушенням прав людини. Громадяни, які отримали російські документи через страх або з метою уникнути переслідувань, не нестимуть кримінальної відповідальності. Згідно зі статтею 40 Кримінального кодексу України, наявність доказів примусу забезпечує таким особам правовий захист.

У міністерстві також зазначили, що примусова паспортизація порушує міжнародне право, зокрема Женевську конвенцію. Документи, видані російською окупаційною владою, не мають жодної юридичної сили поза межами окупованих територій.

Мін’юст підкреслив, що ця політика Росії є частиною ширшої стратегії насильницької русифікації на окупованих територіях України, яка призводить до тяжких наслідків для місцевого населення.

Зупинка постачання Сполученими Штатами, зокрема засобів протиповітряної оборони, безпосередньо вплине на здатність України відбивати дедалі інтенсивніші повітряні удари Росії.

У ніч на 2 липня російські дрони атакували Слов’янськ на Донеччині. Внаслідок влучання повністю зруйновано термінал Нової пошти.

Увечері 1 липня російські війська вдарили з артилерії по одному з медичних закладів у Херсоні.

1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.

На російсько-українській війні загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.