Українку, яка на початку окупації радила росіянам класти насіння до кишень, планують судити за «екстремізм»

Джерело: “Кавун.City“.

Світлану Панкову з Генічеська (Херсонська область), яка на початку російського повномасштабного вторгнення радила військовим РФ покласти до кишень насіння соняшника чи квітів, щоб ті проросли, коли їх ліквідують, утримують в полоні. ФСБ РФ порушило проти неї кримінальну справу за статтею “екстремізм”.

Відео за участі жінки облетіло всю Україну, згодом їй стали присвячувати різноманітні патріотичні малюнки у мережі.

“Ви прийшли на мою землю, ви − окупанти і з цієї миті прокляті. Покладіть собі в кишеню насіння соняшника чи квітів, щоб вони проросли, коли ви тут поляжете!” − казала Світлана Панкова.

За даними видання, нині українка перебуває у російському полоні. ФСБ планує відправити її до Росії, щоб провести суд за статтею “екстремізм”.

Росіяни змусили її просити вибачення на камеру через слова, сказані півтора року тому. Видання підкреслило, що місцеві не вірять цим вибаченням, оскільки військові РФ катують і принижують полонених, щоб отримати “необхідні їм слова”

За словами місцевих, охочих здати Світлану Панкову було достатньо.

 

СБУ та БЕБ викрили очільника оборонного заводу, який розкрадав бюджетні кошти на закупівлі комплектуючих для бойових літаків ЗСУ.

Вранці 8 грудня війська РФ завдали ракетного удару по Дніпропетровській області.

Протягом доби російські армійці обстріляли 20 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого пошкоджено житлові будинки та господарчі споруди.

Уламки збитих над Київщиною російських ракет пошкодили декілька приватних будинків.

Станом на ранок 8 грудня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні два носії крилатих ракет “Калібр”.