Українська бронетехніка діє за останньою лінією російської оборони у Запорізькій області – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
За інформацією фахівців ISW, бронетехніка Збройних сил України вже почала діяти за останньою лінією оборони РФ у західній частині Запорізької області. Водночас фахівці наголосили, що на даний час не готові оцінити, чи повністю ЗСУ прорвали цю оборонну лінію окупантів.
Геолокаційні кадри, опубліковані 21 вересня, показують, що українська бронетехніка просувалася на південь від російських протитанкових ровів і перешкод “Зуби дракона”, які є частиною трирівневої російської оборони, і вступила в обмежений бій безпосередньо на захід від Вербового (18 км на південний схід від Оріхова).
Проте поки незрозуміло, чи вдасться українським військовим утриматись на цих позиціях.
Експерти наголосили, що це перший зафіксований випадок, коли українська бронетехніка зафіксована за межами трирівневої оборони російських окупантів.
“Присутність української бронетехніки за кінцевою лінією нинішнього російського оборонного шару вказує на те, що українці достатньо убезпечили свій прорив перших двох ліній цього шару, щоб провести техніку через пролом. Українські сили, ймовірно, придушили російську артилерію та інші протитанкові системи в цьому районі достатньо, щоб вивести свої машини вперед”, – мовиться у звіті фахівців.
Аналітики резюмували, що здатність ЗСУ підводити бронетехніку до найпотужніших російських оборонних споруд і крізь них, щоб зупинити їх, і керувати цією технікою поблизу підготовлених російських оборонних позицій є важливими ознаками прогресу в українському контрнаступі.
Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 20 і 21 вересня, показують, що українські сили також просувалися на захід і південний захід від Вербового.
- На Мелітопольському напрямку підрозділи бригад Гвардії наступу Національної гвардії витісняють російських окупантів з позицій та закріплюються на досягнутих рубежах, попри потужний опір ворогів.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.