Українська газова інфраструктура готова працювати без транзиту російського газу – Міненерго

Джерело: Міністерство енергетики України
За оцінками міжнародної експертної групи, українська газотранспортна система (ГТС) та підземні сховища газу (ПСГ) готові працювати в умовах нульового транзиту.
Також газотранспортна система готова до ОЗП 2023/2024 в умовах викликів війни, а вітчизняні ПСГ можуть бути використані як надійні сховища для зберігання європейського газу.
Таку незалежну технічну оцінку надано міжнародною експертною групою після проведення моделювання роботи ГТС та ПСГ за потенційними сценаріями у разі атак ворога на газову інфраструктуру, інших надзвичайних ситуацій та зупинки транзиту російського газу.
Перевірка технічних умов експлуатації під час стрес-тесту підтвердила надійність транспортування та зберігання газу навіть в умовах військового ризику та пошкодження основних активів.
У відомстві зазначили, що усі сценарії моделюють вихід з ладу різних комбінацій критично важливих об’єктів операторів. Аналіз також враховує дані про атаки на об’єкти у 2022/2023 роках, структуру, характеристики пошкоджень у різних регіонах України.
За висновками незалежних експертів SRG, сценарії змодельованих стрес-тестів – точні та підтверджують технічну стійкість ПСГ України.
“Ми отримали підтвердження надійності забезпечення безперебійної роботи іноземних компаній з українськими ПСГ. Незалежна технічна оцінка будь-якого процесу завжди є необхідністю. Це підтверджує, що наші процеси відповідають міжнародним стандартам. Що само по собі вже є гарантією послуг, які ми надаємо”, – зазначив голова Групи “Нафтогаз” Олексій Чернишов.
Довідково. Відповідний стрес-тест було ініційовано Міністерством енергетики України. Моделювання роботи здійснювалося робочою групою у складі та за сприяння USAID – Проєкту енергетичної безпеки, Секретаріату Енергетичного Співтовариства, Генерального директорату “Joint Research Centre” Європейської комісії, Simone Research Group, НАК “Нафтогаз України” та відповідно Укртрансгазу та Оператора газотранспортної системи України.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що закачування газу в українські сховища відбувається з випередженням графіка, зокрема в підземні сховища газу (ПСГ) закачано вже понад 13 мільярдів кубів блакитного палива.
- ЄС досяг своїх цілей зі зберігання газу більш ніж на три місяці раніше запланованого терміну. 17 серпня запаси природного газу досягли історичного максимуму, оскільки блок продовжує відходити від енергетичної залежності від Росії.
- Європейські газові трейдери почали зберігати природний газ в Україні, щоб скористатися нижчими цінами та наявними потужностями, попри ризики, пов’язані з війною Росії в Україні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.