Українська військова комендатура надає всебічну допомогу мешканцям Курщини — фото
Джерело: Сухопутні війська ЗСУ
У Курській області РФ, де нині просуваються ЗСУ, українська військова комендатура забезпечує дотримання норм міжнародного гуманітарного права. Сухопутні війська оприлюднили кадри з підконтрольних територій.
Значна кількість цивільного населення Курщини залишається на підконтрольній українським військам території. Російська влада залишила людей без електропостачання, води та їжі. Також РФ за весь цей час не створила гуманітарні коридори та не надає допомоги своїм громадянам.
Своєю чергою, з перших днів створення, українська військова комендатура надає всебічну допомогу місцевим мешканцям.
Оскільки більшість серед них – це люди літнього віку та діти, щодня представниками цивільно-військового співробітництва та медиками військової комендатури проводиться огляд пацієнтів, а також надається вся необхідна медична допомога, як безпосередньо у місті Суджа, так і в решті сіл Курщини, що перебувають під контролем українських підрозділів.
Згідно з нормами міжнародного гуманітарного права, військова комендатура забезпечує цивільних продуктами харчування та питною водою.
15 серпня, під час засіданні Ставки, головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що у Курській області створили військову комендатуру, її очолив генерал Едуард Москальов.
1 вересня речник оперативно-тактичного угрупування військ “Сіверськ” Вадим Мисник повідомив, що російська влада не дозволяє мешканцям регіону, зокрема міста Суджа, покидати зону бойових дій на Курщині. Місцеві жителі висловлюють бажання виїхати, не розуміючи, чому російські війська атакують їхні міста, де немає військових об’єктів.
Мисник зазначив, що Сили оборони намагаються створити умови для нормального життя на контрольованих територіях, але мешканці Суджі змушені ночувати в підвалах через інтенсивні обстріли. Він також підкреслив, що гуманітарна ситуація залишається складною, оскільки Росія продовжує обстріли, не враховуючи безпеку цивільного населення.
Україна, зі свого боку, дотримується Міжнародного гуманітарного права, надаючи цивільним харчові продукти, медикаменти, лікарську допомогу та забезпечуючи технічною та питною водою.
- Операція України в Курській області дозволила українським військам захопити ініціативу на одній ділянці фронту та кинути виклик російському домінуванню в цьому регіоні. Ця операція та можливі майбутні українські вторгнення через кордон змушують Кремль та російське військове командування переосмислити статус тисячокілометрового кордону з північно-східною Україною.
- Представник МНС Росії у міжвідомчому оперативному штабі Артем Шаров повідомив, що з Курської області вже евакуювали 76 тисяч жителів.
- Аналітики ISW прокоментували реакцію Кремля на події у Курській області РФ, зауваживши, що російська влада опинилась у суперечливому становищі.
У грудні міністри сільського господарства України та Польщі мають намір провести переговори стосовно ситуація на сільськогосподарських ринках.
Сполучені Штати Америки мають намір щотижня відправляти Україні партії озброєння, щоб встигнути використати залишок у 7,1 млрд доларів до завершення каденції чинного президента Джо Байдена.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп обрав лояльних до своєї політики осіб із невеликим досвідом на кілька ключових посад, приголомшивши деяких союзників і давши зрозуміти, що він серйозно налаштований на зміну.
Печерський районний суд міста Києва 13 листопада переніс розгляд справи митрополита УПЦ Московського патріархату, колишнього намісника Києво-Печерської лаври Павла (Лебедя), котрий обвинувачується у виправдовуванні російської військової агресії проти України.