Українське товариство глухих назвало незрозумілим жестовий переклад Нацвідбору Євробачення
Джерело: Інтерфакс
Українське товариство глухих розкритикувало переклад Нацвідбору на Єврбачення-2024 жестовою мовою, назвавши його “аматорським” та з переважно власною інтерпретацією матеріалу.
За словами першої заступниці голови Українського товариства глухих Тетяни Кривко, сурдопереклад сподобався людям, які чують, проте це “не зайшло людям, які мають знижений слух або зовсім не чують і користуються жестовою мовою”.
“Тому що це насправді не був професійний переклад, який міг би бути, якби його здійснювали досвідчені перекладачі жестової мови. Про це вже кілька днів дуже багато говорять у спільноті глухих. Глухі люди кажуть просто: “Я нічого не зрозумів””, – зазначила вона.
У товаристві додали, що організатори не врахували, чи буде комфортно людям з вадами слуху сприймати такий сурдопереклад. через це до організації надходять розчаровані відгуки.
Також у товаристві закликали до використання якісного підходу для забезпечення інклюзивності на національному рівні.
Додамо, що у 2024 році Нацвідбір на Євробачення вперше перекладали мовою жестів. Розмови перекладала Ольга Бузанів, а пісні – Катерина Заботкіна.
Водночас у соцмережах користувачі висловлювали сумнів у тому, яку саме мову використовували перекладачі. Згодом Заботкіна заявила, що під час перекладу пісень Нацвідбору використовувалася українська жестова мова.
“Це про творчість. Я порівнюю виконання пісні жестовою мовою з невеликою виставою, бо за 3-4 хвилини ти маєш передати все: ритм, сенс, акценти в пісні, які коронні фішки додав артист. Тому за цей час потрібно показати все. І тут можна собі дозволити інтерпретувати так, як ти це вважаєш за доцільне. Якщо це гра на гітарі – можна показувати гітару, якщо барабани, різні види бочок – також по-різному можна показувати. Тут справа смаку і професіоналізму виконавця пісні жестовою мовою”, – сказала вона в етері телемарафону.
- Перекладачка жестовою мовою Катерина Заботкіна, яка народилася у Кропивницькому, здобула популярність в соціальних мережах. Вона цього року працювала сурдоперекладачка на нацвідборі “Євробачення-2024”.
- На пісенному конкурсі “Євробачення-2024” Україну представлятимуть Jerry Heil та alyona alyona. За композицію “Teresa & Maria” проголосували понад 723 тисячі українців.
Прем’єр-міністр Малайзії Анвар Ібрагім повідомив, що спілкувався з російським президентом Володимиром Путіним щодо авіакатастрофи рейсу MH17, який російські військові у 2014 році збили у небі над тимчасово окупованою Донеччиною.
14 травня російські окупаційні війська обстріляли притулок для тварин “Кот Бегемот” у Херсоні. Внаслідок злочинних дій окупантів кілька тварин загинуло, у деяких – важкі травми.
Триває 1177-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 970 тисяч осіб.
У російсько-українській війні загинув відомий телеведучий та шоумен Максим Неліпа, який став на захист України фактично від початку повномасштабного вторгнення РФ.
15 травня відзначають День вишиванки, Міжнародний день захисту клімату, Міжнародний день сім’ї та Міжнародний день відмовника від військової служби за переконаннями совісті. Церква сьогодні вшановує преподобного Пахомія Великого.