Українські аналоги дронів «Ланцет» готують до перших бойових випробувань

Джерело: віцепремʼєр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на каналі “Дія” в YouTube

Українські дрони, які вважаються аналогами “Ланцет”, успішно пройшли випробування та готуються до своїх перших бойових випробувань. За останні дні було проведено тестування дронів від чотирьох різних компаній, із яких два дрони пройшли випробування успішно.

Федоров також зауважив, що протягом кількох місяців може бути організовано виробництво близько 100 подібних дронів щомісяця.

Дрон “Ланцет” відзначається можливістю вражати цілі на відстані 30-40 км, в той час, як FPV-дрони працюють на відстані 10-20 км. Однією з переваг дронів “Ланцет” є їхня здатність працювати вдень, оскільки великі квадрокоптери можуть працювати лише вночі.

Ці дрони керуються за допомогою відеоканалу, що дозволяє коригувати їхні рухи під час атаки. Також вони мають функцію захоплення цілей, що дозволяє їм наводитись на ціль в останні 300-500 метрів без прямого зв’язку з оператором.

Федоров підкреслив необхідність створення ринку подібних дронів. Він зауважив, що це технологічний продукт, і для його успішного запуску необхідно спочатку розвивати ринок.

“З‘явиться 2-3 продукти на ринку, які між собою конкурують, через рік таких компаній буде десяток”, – додав він.

Наступним етапом буде тестування цих дронів на полі бою.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.