Українські банки погодили кредитування на 4,3 млрд на підтримку енергетики

Джерело: пресслужба Мінекономіки

Міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила, що від початку літа двадцять українських банків погодили кредитів на 4,3 млрд грн підприємцям для реалізації проєктів відновлення енергетичної інфраструктури та побудови джерел альтернативної енергетики.

Свириденко нагадала, що нещодавно уряд розширив можливості програми “Доступні кредити 5-7-9” на підтримку енергетичних спроможностей як бізнесу, так і ОСББ та житлово-будівельних кооперативів. Для власників домогосподарств зараз доступна програма безвідсоткових кредитів. Паралельно із державними програмами діють і окремі пропозиції від банків.

З 1 червня, згідно з даними опитування НБУ, банки вже погодили 504 заявки на отримання кредитів на суму 4,3 млрд грн на проєкти альтернативної енергетики та відновлення енергетичної інфраструктури.

За словами міністерки, найбільшу суму кредитів на енергетичні потреби для бізнесу схвалили іноземні банки  – 2,4 млрд грн (114 заявок).

Тоді як загальна сума отриманих заявок на кредитування з початку опитування склала 42 млрд грн (1525 заявки).

Раніше повідомляли, що 13 серпня Кабінет Міністрів України встановив додаткову річну квоту підтримки підприємств, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії, на 2024 рік у розмірі 110 МВт.

Раніше глава “Укренерго” Володимир Кудрицький нагадав, що загалом внаслідок семи останніх російських атак на об’єкти енергетики Україна втратила близько 9 гігаватів генеруючих потужностей, що наразі еквівалентно обсягу енергоспоживання Нідерландів упродовж трьох місяців, або сукупному споживанню Словаччини та країн Балтії.

Читайте також: РФ мимоволі прискорила перехід України на екологічніші джерела енергії – WP

Уряд під час засідання 24 травня затвердив постанову, яка зобов’язує обленерго забезпечити рівномірну та справедливу черговість відключень електроенергії для споживачів.

Головна причина застосування заходів обмеження – наслідки ракетних ударів ворога по українських електростанціях. З 22 березня по 8 травня росіяни п’ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак.

  • 7 серпня міністр енергетики Герман Галущенко під час візиту на Хмельницьку АЕС зауважив, що енергосистема України тримається на атомній енергетиці, особливо в умовах війни.
  • Кожній квартирі в Україні необхідно закупити енергообладнання на $3-4 тисячі, оскільки десятиліттями тарифи на електроенергію були заниженими. Тепер же ці кошти треба витратити на нову систему енергопостачання для стабільного постачання електроенергії.
  • Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко заявив, що компанія співпрацює щонайменше з 10 країнами Європи, щоб залучити обладнання для відновлення пошкоджених російськими обстрілами енергетичних об’єктів.

Латвійський Сейм ухвалив остаточні поправки до Закону “Про дорожній рух”, які запроваджують заборону на перебування в країні транспортних засобів, зареєстрованих у Білорусі. Нові правила набудуть чинності з 1 листопада 2024 року.

 У ніч на 12 вересня, о 23:03 в результаті застосування РФ крилатих ракет, імовірно Х-22, з літаків Ту-22 було уражено цивільне судно, яке перебувало за межами Українського морського коридору та територіальних вод нашої країни.

Республіканці однопартійці звинувачують одне одного в тому, що їхній кандидат у президенти США часто потрапляв у пастки під час дебатів з кандидаткою від демократів Камалою Гарріс.

Ще двом особам, підозрюваним у хуліганських діях щодо військового у Смілі, обрано запобіжні заходи – цілодобовий домашній арешт.

11 вересня в Єкатеринбурзі, Росія, біля контрольно-пропускного пункту військової частини, де дислокуються військовослужбовці Росгвардії, пролунав вибух. У Головному управлінні розвідки назвали це “актом відплати”.