Українські офіцери-викладачі завершили курс підготовки з американськими інструкторами

Джерело: Міноборони

Українські офіцери-викладачі завершили курс підвищення кваліфікації з процесу прийняття військового рішення (Military Decision Making Process, MDMP), який проходив на базі одного з військових навчальних закладів.

До навчання були залучені експерти компанії Sonata Holding LLC, які є ветеранами військової служби Морської піхоти США і добре знаються на використанні зазначеної методики під час планування бою.

Процес MDMP складає сім взаємопов’язаних кроків, які передбачають: аналіз місії, опрацювання варіантів дій, їхнє моделювання, порівняння, визначення, затвердження оптимального варіанту і опрацювання бойового наказу.

Це методика постійного мозкового штурму та делегування повноважень на нижчий рівень військового управління, а також робота штабів як по вертикалі, так і по горизонталі – за принципами довіри, ініціативи і критичного мислення.

Маневрена війна і комбіноване застосування нової технологічної зброї при цьому дозволяють перемагати навіть більшого за чисельністю противника.

“Ми дуже вдячні американським експертам за співпрацю. Реалізація проєкту на базі військових навчальних закладів дозволить максимально широко розповсюдити цей досвід та знання серед майбутніх офіцерів. Ворог намагається тиснути на нас кількістю. Ми ж маємо підвищувати якість підготовки та перемагати розумом і технологіями”, – наголосила заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова.

Відповідно до підписаного між Міністерством оборони України і американською компанією меморандуму про співпрацю, протягом 2024 року її експерти проведуть понад десять подібних курсів для викладачів та курсантів військових навчальних закладів, а також навчання для штабів бойових підрозділів.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.