Українські школи отримають Wi-Fi-роутери та вебкамери від міжнародних партнерів

Джерело: Міністерство цифрової трансформації України

Україна отримала нову масштабну партію техніки від міжнародних партнерів, яку використають для підключення інтернету в укриттях та облаштування кабінетів інформатики в українських школах.

Загалом у межах проєкту “Цифрові школи” передадуть 1 600 Wi-Fi-роутерів та 1 000 вебкамер. Найближчим часом їх отримають школи у 23 областях України. Роутери встановлять в укриттях шкіл, щоб освітній процес тривав навіть під час тривог. А вебкамери під’єднають до шкільних комп’ютерів для проведення онлайн-занять.

“Один із фокусів стратегії трансформації освіти – створити умови, у яких якнайбільше дітей зможуть навчатися офлайн. Для цього в закладах освіти мають бути обладнані укриття чи бомбосховища. За підтримки партнерів ми забезпечуємо їх необхідною технікою та інтернетом. 1 600 Wi-Fi-роутерів та 1 000 вебкамер від Cisco за сприяння USAID дадуть змогу організувати освітній процес у школах у 23 регіонах України. Щоб діти продовжували безпечно навчатися навіть під час повітряних тривог”, – пояснив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Найближчим часом розподіл гаджетів по школах та регіонах можна буде побачити на публічному дашборді.

Нагадаємо, у червні Міністерство цифрової трансформації та Cisco уклали меморандум про співпрацю у сфері інновацій та цифровізації. Завдяки цьому Україна змогла долучитися до програми Cisco Country Digital Acceleration.

Програма працює в майже 50 країнах світу. Її мета – прискорити цифровізацію, створення нових робочих місць та ріст ВВП. А також сприяти активному використанню інновацій у державному та приватних секторах.

Участь України у цій програмі допомагає ефективніше впроваджувати технологічні інструменти та інноваційні рішення в освітніх проєктах, серед яких – цифровізація українських шкіл.

Проєкт “Цифрові школи” реалізується компанією Cisco спільно з Міністерством цифрової трансформації України та Міністерством освіти і науки України в межах меморандуму про співпрацю у сфері інновацій та цифровізації.

25 березня прем’єр-міністр Денис Шмигаль зауважив, що наразі уряд продовжує реформу МСЕК, тоді як  усі залучені міністерства та відомства злагоджено співпрацюють і реалізують поставлені завдання. 

Російські війська 25 березня обстріляли Куртівку Донецької області. Внаслідок ймовірного удару ФАБом загинули 36-річна жінка зі своєю 3-річною дитиною.

У РФ опублікували офіційний список російських та українських об’єктів, котрі не можна обстрілювати впродовж 30-денного перемир’я відповідно до домовленостей, досягнутих у Саудівській Аравії.

Сили оборони ліквідували на війні російського спортсмена-паралімпійця Олександра Работницького, срібного призера Паралімпійських ігор 2020 року в Токіо. Окупант пішов на фронт добровольцем.

Заступник начальника ГУР МО України генерал-майор Вадим Скібіцький розповів, що РФ розробила прогноз воєнних конфліктів до 2045 року, в якому передбачила 15 можливих сценаріїв. Війну проти України Кремль планує завершити до 2026 року, оскільки затяжна боротьба завадить йому конкурувати зі США та Китаєм.