Українські стартапери вперше взяли участь у найбільшій виставці освітніх технологій Bett UK
Джерело: Мінцифри
Українські стартапери вперше взяли участь у Bett UK 2024 в Лондоні – найбільшій виставці освітніх технологій.
Подія зібрала понад 30 тисяч відвідувачів зі 120 країн світу. До складу делегації увійшли 8 команд, які презентували власні EdTech-стартапи.
Серед них:
- Amperia – український виробник обладнання для освіти, програмного забезпечення та інтерактивних підручників;
- BUKI – міжнародний EdTech-маркетплейс з пошуку репетиторів;
- GIOS – інтерактивна платформа зі ШІ з вивчення математики;
- Nanit Robot – EdTech-рішення для розвитку креативності й інженерних навичок;
- Headway – EdTech-компанія, яка створює продукти з мікронавчання та входить до рейтингу найвпливовіших у світі з трансформації цифрового навчання та навичок спеціалістів – GSV 150.
- CASES – соціальна мережа та EdTech-платформа для креативних індустрій;
- Elai.io – платформа для перетворення тексту у відео;
- Sensorama – компанія, яка спеціалізується на навчанні за допомогою VR-тренажерів. У 2023 році увійшла до п’ятірки найкращих у сфері AR/VR у світі.
За три дні українські компанії провели понад 230 зустрічей з представниками урядів, фундацій, університетів, шкіл та садочків. Зокрема, розпочали переговори з Oxford University, University of Arts London, University of Liverpool, урядами Ізраїлю, Індії та Польщі.
Також стартапери познайомилися із зацікавленими учасниками, представниками компаній та урядів держав, отримали зворотний зв’язок та ініціювали перемовини з потенційними партнерами. Загалом українські підприємці зібрали багато корисних контактів, серед яких: представники урядів Великої Британії, Саудівської Аравії, Нідерландів, адміністрації закордонних закладів освіти та міжнародних компаній.
Українська делегація провела зустрічі з виробниками та BigTech-компаніями, зокрема Lenovo, Dell, Acer, Google, Microsoft, Epson та BenQ. Говорили про постачання технічного обладнання, підтримку адаптації цифрових інструментів для вчителів та закладів освіти.
Крім того, за організації Фонду президента України відбулася окрема пітчинг-сесія, у якій взяли участь п’ять українських стартапів. Вони отримали можливість залучити додаткові інвестиції від провідних фондів Великої Британії.
- 9-12 січня Україна представила дванадцять стартапів на Виставці споживчої електроніки CES 2024 у Лас-Вегасі, США.
- Фонд розвитку інновацій уперше обрав п’ятнадцять найкращих українських стартапів – це компанії, які зробили вагомий внесок у розвиток стартап-екосистеми, продовжують розвиватися й створювати інноваційні розробки навіть в умовах війни.
- Український фонд стартапів увійшов до європейської мережі провідних національних інноваційних агентств TAFTI.
Австралія заявила, що вдасться до “найжорсткіших дій”, якщо Росія завдасть шкоди полоненому австралійцю, котрий воював на боці України. Реакція уряду з’явилася після повідомлень про можливу загибель іноземного добровольця.
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн здобула престижну міжнародну премію імені Карла Великого за 2025 рік як “сильний голос Європи у світі”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.
Російський дисидент, 67-річний публіцист Олександр Скобов, звинувачений в Росії у “сприянні терористичній діяльності”, виголосив останнє слово на засіданні 1-го Західного окружного військового суду у Петербурзі. Він заявив, що Путін – це новий Гітлер та закликав “розчавити гадину”.
Франція таємно провела навчання “Персей” з розгортання військ спеціального призначення в Україні для протистояння російського прориву з території Білорусі.