Українські тенісистки відмовились потиснути руку росіянці та білорусці на Australian Open

Джерело: Sky News

На Відкритому чемпіонаті Австралії з тенісу (Australian Open) дві українські тенісистки відмовилися потиснути руки суперницям з Росії та Білорусі.

Українська тенісистка Леся Цуренко, яка відмовилася потиснути руку білоруській тенісистці Аріні Сабаленко, сказала: 

“Я роблю це для України, і я вважаю, що це правильно”.

На фото вона тисне руку судді, відмовивши в рукостисканні суперниці Аріні Сабаленко.

Фото: Sky News

Також українська тенісистка Марта Костюк відмовилась від рукостискання з росіянкою Еліною Аванесян.

На початку цього тижня, обговорюючи війну Росії в Україні, українська тенісистка Даяна Ястремська сказала журналістам: 

“Найгірше те, що до неї [війни] надто звикаєш. Це дуже погано, тому що більшість людей забувають, що там відбувається.Ми знаємо про все, тому що ми отримуємо новини, ми читаємо, ми в них, але слова не б’ють так сильно, як це було, коли тільки почалася війна”.

Костюк, своєю чергою, зауважила, що журналістам потрібно більше висвітлювати війну РФ проти України.

“Люди все ще вмирають щодня. Я досі не розумію, що тут роблять усі ці [російські та білоруські] гравці”.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.