Українські військові збили над Донеччиною черговий російський Су-25
Джерело: бійці 110-ї ОМБр
Бійці 110-ї ОМБр в суботу, 18 травня, повідомили, що збили російський літак Су-25 над Донеччиною.
“Четвертий пішов! Знову прибили Су-25 ворога! Нині його рештки дотлівають в одній з донецьких посадок. Наше небо стане пеклом для окупантських пілотів!” – йдеться в повідомленні.
Додамо, що українські захисники часто завдають ударів по російських винищувачах. У Повітряних силах пояснили, що в ЗСУ є необхідні інструменти для цього.
- 17 лютого, на Східному напрямку українські військові збили одразу три ворожі літаки – два винищувачі-бомбардувальники Су-34 та один винищувач Су-35.
- Протягом лютого цього року Повітряні сили Збройних сил України збили 13 російських літаків.
- Вранці 1 березня українські військові збили черговий російський винищувач Су-34.
- У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України поінформували про запаси російської армії винищувачів-бомбардувальників Су-34, багатофункціональних винищувачів Су-35, а також літаків далекого радіолокаційного виявлення і наведення А-50У.
У тимчасово окупованому Луганську так званий “Верховний суд ЛНР” засудив громадянина Австралії Оскара Дженкінса до 13 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Його засудили за звинуваченням у “найманстві”.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 16 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 115 бойових зіткнень.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.