Українські юнаки, які перебувають за кордоном, мають особисто стати на облік в ТЦК
Джерело: пресслужба Сухопутних військ ЗСУ
Українські юнаки, яким виповнилось 17 років та які перебувають за кордоном, повинні приїхати в Україну, щоб стати на військовий облік.
В пресслужбі Сухопутних військ ЗСУ пояснили, що для того, щоб оновити свої дані в ТЦК дистанційно, потрібно вже стояти на обліку.
В Україні громадяни стають на військовий облік у 17 років, тому якщо цього не було зроблено, військовозобов’язаний має звернутися до ТЦК та СП особисто.
“Для взяття на військовий облік призовників громадяни України зобов’язані особисто прибути до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строк, визначений у повістці, та подати необхідні документи”, – йдеться в повідомленні.
У відомстві додали, що постановка на військовий облік не має відношення до мобілізаційних заходів.
- В Україні запропонували внести зміни до Виборчого кодексу, які мають на меті підвищити рівень справедливості та рівноправ’я у виборчих процесах. Однією з ключових ініціатив є внесення поправок, що дозволять особам, які залишили країну під час війни, зберегти право балотуватися на пост президента чи народного депутата.
- У реєстрі “Оберіг” без юридичних підстав мали статус “у розшуку” 710 тисяч українців. Помилку вдалося виправити завдяки застосунку “Резерв+”
- З 18 травня свої облікові дані за кордоном через застосунок “Резерв+” оновили вже понад 14 тисяч військовозобов’язаних українців у 124 країнах.
- Український журналіст та медіакритик Отар Довженко розповів про власний досвід оновлення даних у ТЦК.
Президент Володимир Зеленський підписав указ №13/2025, котрим вніс зміни до положень про проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 січня. На даний час відбулося 177 бойових зіткнень.
Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.
Президент Володимир Зеленський наголосив, що для нього важливо відповідати на інтерв’ю виключно українською мовою. Він зауважив, що добре розуміє російську та ця мова не зазнає утисків в Україні.
Президент Володимир Зеленський пояснив, що під час повномасштабної війни неможливо провести вибори, яким можна було довіряти.