Український стример Михайло Лебіга за п’ять годин відеотрансляції на Twitch зібрав понад ₴8 млн на три БпЛА «Сич» для ГУР МО
Джерело: Михайло Лебіга/Twitch
Український стример Михайло Лебіга за неповні п’ять годин (4:50) відеотрансляції на платформі Twitch зібрав майже 8 мільйонів гривень на безпілотники “Сич”, вартість кожного з яких оцінюється у 2 658 000 грн.
Учора, 16 липня 0 21:00 під час стриму блогер оголосив збір на безпілотник “Сич” для Головного управління розвідки. Вже за годину вдалося зібрати необхідну суму. У зборі взяли участь тисячі глядачів відеотрансляції. За дві години зібрали на другий БпЛА, а за майже 5 годин – на третій.
“Це один з найкращих днів мого життя. Ми зібрали загалом більш як 8 млн грн, ми побили рекорд глядачів, таких зборів я не робив ніколи. Я ніколи не підберу слів, аби вам віддячити. Ви даєте мені більше, ніж я заслуговую. Це нереально”, – прокоментував Лебіга.
При цьому блогер додав, що надлишок коштів зі збору буде спрямовано на купівлю автомобіля для одного з військових підрозділів, які підтримує Лебіга.

Скриншот з Instagram
ДОВІДКОВО. Розвідувальний безпілотник дальньої дії “Сич” розроблено українськими фахівцями. “Сич” здатен долати відстань до 200 кілометрів, забезпечуючи при цьому якісну фотозйомку. Це означає, що цей дрон може здійснювати розвідку у глибокому тилу окупованих територій, а подекуди навіть на території прикордонних областей Росії.
- Україна отримає від Норвегії додаткові тисячу мікродронів Black Hornet для ведення розвідки.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.