Український стример Михайло Лебіга за п’ять годин відеотрансляції на Twitch зібрав понад ₴8 млн на три БпЛА «Сич» для ГУР МО

Джерело: Михайло Лебіга/Twitch

Український стример Михайло Лебіга за неповні п’ять годин (4:50) відеотрансляції на платформі Twitch зібрав майже 8 мільйонів гривень на безпілотники “Сич”, вартість кожного з яких оцінюється у 2 658 000 грн.

Учора, 16 липня 0 21:00 під час стриму блогер оголосив збір на безпілотник “Сич” для Головного управління розвідки. Вже за годину вдалося зібрати необхідну суму. У зборі взяли участь тисячі глядачів відеотрансляції. За дві години зібрали на другий БпЛА, а за майже 5 годин – на третій.

“Це один з найкращих днів мого життя. Ми зібрали загалом більш як 8 млн грн, ми побили рекорд глядачів, таких зборів я не робив ніколи. Я ніколи не підберу слів, аби вам віддячити. Ви даєте мені більше, ніж я заслуговую. Це нереально”, – прокоментував Лебіга.

При цьому блогер додав, що надлишок коштів зі збору буде спрямовано на купівлю автомобіля для одного з військових підрозділів, які підтримує Лебіга.

Скриншот з Instagram

ДОВІДКОВО. Розвідувальний безпілотник дальньої дії “Сич” розроблено українськими фахівцями. “Сич” здатен долати відстань до 200 кілометрів, забезпечуючи при цьому якісну фотозйомку. Це означає, що цей дрон може здійснювати розвідку у глибокому тилу окупованих територій, а подекуди навіть на території прикордонних областей Росії.

Військова агресія РФ завдала значної шкоди рибному господарству України. Зокрема в Азовському морі росіяни займаються масовим незаконним виловом водних біоресурсів, грабуючи рибні багатства водойми.

Україна отримала дозвіл на удари західним озброєнням по території РФ, проте такі атаки здійснюються лише власними засобами дальністю до 2500 км, повідомив військовий експерт, головний редактор Defense Express Олег Катков.

Американські та європейські судноплавні компанії заробили мільярди на продажах старих танкерів, котрі тепер входять до складу “тіньового флоту” Росії. Нині західні судна використовуються для експорту російської нафти в обхід міжнародних санкцій, свідчать результати міжнародного журналістського розслідування, оприлюднені німецькими телеканалами NDR і WDR.

Міноборони кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони лінійку наземних роботизованих комплексів Гімлі. 

Черговий наліт дронів на російські регіони призвів до зупинки одного з найбільших заводів російської держкорпорації “Газпром”.