Україну не запрошуватимуть до НАТО на саміті Альянсу у Гаазі – МЗС Литви
Джерело: LRT
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що Україні не варто сподіватись на запрошення до НАТО у межах саміту Альянсу, який наступного тижня відбудеться у Гаазі.
Литовський міністр зауважив, що це питання “точно не стоїться на порядку денному НАТО”. Він додав, що ніхто не формулював жодних очікувань, що буде запрошення, і навіть українці не порушували це питання.
“Немає таких очікувань, що будуть новаторські рішення, ні перед самітом у Вашингтоні, ні зараз, перед самітом у Гаазі, цього на порядку денному немає”.
При цьому Будріс наголосив, що важливо, аби на саміті фокус зберігався на Україні, і що країни НАТО разом з Українською державою перебувають на одному безпековому просторі.
Глава МЗС Литви додав, що одне з завдань його країни – згадка України у спільній декларації за підсумками саміту.
На питання про те, чи буде декларація цьогорічного саміту щодо України слабшою, аніж торік у Вашингтоні, Будріс відповів, що це – різні ситуації.
“Мабуть, лише експерти можуть оцінити, що гірше, яка була ситуація, які були очікування, що ми мали тоді і що маємо зараз. Ситуації дуже різні”.
- 17 червня у межах саміту лідерів держав G7 у Канаді президент Володимир Зеленський провів зустріч із Генсеком НАТО Марком Рютте.
Уночі 12 липня російські окупаційні війська масовано вдарили по українських містах ракетами і безпілотниками.
Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.
Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.
Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.
У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.