«Укрзалізниця» перевезла рекордні з початку повномасштабної війни 14 млн тонн вантажів

Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

У листопаді “Укрзалізниця” перевезла рекордні з початку повномасштабного вторгнення РФ 14 мільйонів тонн вантажів – це на 33,8% більше вантажів, ніж у цей же період 2022 року.

Зростання показників відбувається не тільки у внутрішніх перевезеннях, але й в експорті.

“Обсяг залізничних перевезень є одним з ключових індикаторів економічного відновлення. Зростання показників перевезень, який ми бачимо – тому підтвердження. Зокрема надзвичайно важливо бачити підвищення експорту. За листопад “Укрзалізниця” має приріст у цьому напрямку більш як вполовину. Абсолютний рекорд з початку повномасштабного вторгнення”, – зазначив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Зокрема, за його словами, зокрема на експорт перевезено 2,4 млн тонн зерна, що на 13% більше, ніж за цей же період 2022 року та на 40,4% більше жовтня 2023 року.

“Це надзвичайно важливий прогрес не тільки для України, але й для всіх тих, хто розраховує на наше зерно за кордоном”, – наголосив очільник Мінінфраструктури.

Кількість перевезень розподілено наступним чином:

  • Внутрішнє сполучення – 7,3 млн тонн (+19% від листопада 2022)
  • Експорт – до 6 млн тонн (+56,2%)
  • Імпорт – до 679 тис. тонн (+35,4%)
  • Транзитні перевезення – до 65,5 тис. тонн

Найбільше у загальному обсязі перевезень як всередині країни, так і на експорт за листопад 2023 року перевезено зерна – 3 млн тонн (+13%).

Перевезення зернових у напрямку морських портів у листопаді становили 1,7 млн тонн, що в 1,7 раза більше у порівнянні з жовтнем поточного року. Водночас перевезення через сухопутні прикордонні переходи зменшились на 4,2%, до 0,72 млн тонн.

Після зерна серед перевезень лідирують залізна і марганцева руди, кам’яне вугілля.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.