«Укрзалізниця» залучатиме ветеранів до охорони інфраструктури за допомогою БпЛА

Джерело: пресслужба УЗ

АТ “Укрзалізниця” планує сформувати підрозділ операторів БпЛА з військових ветеранів для охорони залізничної інфраструктури.

Планується, що у складі підрозділу працюватимуть ветерани з-поміж залізничників, які отримали поранення та повернулися з фронту.

Зауважується, що ініціатива допоможе забезпечити охорону залізничних обʼєктів, а також надати можливість ветеранам застосувати свій військовий досвід і навички в цивільній роботі.

“Укрзалізниця” підписала меморандум із Центром підготовки операторів БпЛА “Крук”. Інструктори Центру займатимуться перекваліфікацією ветеранів-залізничників. Вони навчатимуть працівників пілотуванню коптерів, та надаватимуть інженерну підготовку, зокрема щодо складання та обслуговування дронів.

Передбачається, що дрони використовуватимуться для боротьби з розкраданням майна УЗ на станціях та перегонах, фіксуватимуть правопорушення, виявлятимуть крадіжки пального з локомотивів. Також з їхньою допомогою інспектуватимуть інфраструктуру під час воєнного стану, та використовуватимуть для участі в розслідуванні транспортних пригод.

Першим кроком буде створення тестового підрозділу. На його основі планується створити мережу, яка допоможе забезпечити ефективність роботи залізниці в майбутньому, — зазначили у повідомленні.

  • З метою підвищення обороноздатності України, підготовки цивільного населення та сприяння розвитку руху прихильників безпілотних літальних апаратів наприкінці серпня український виробник антидрон-рушниць та обладнання для комплексного захисту від БпЛА “KVERTUS” та Центр підготовки операторів БпЛА “КРУК” уклали договір про співпрацю.
  • Український прикордонник Юрій власноруч змайстрував зенітну установку, яка є точною імітацією ЗУ-23-2 – радянської 23-міліметрової спареної зенітної установки.
  • Міністерство цифрової трансформації України та Європейська організація кібербезпеки (ECSO) уклали меморандум про співпрацю, який посилить кібербезпеку України.
  • Заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко під час розмови з американським генерал-лейтенантом Антоніо Агуто заявила, що Україна всіма силами збільшує кількість дронів на фронті.

На Донеччині та у прикордонних районах Сумщини стартує пілотний проєкт “Укрпошта. Аптека”, завдяки якому доставлятимуться ліки на деокуповані території України.

В “Енергоатомі” повідомили, що Запорізька АЕС знову за крок до блекауту через відключення однієї з двох наявних ліній електропередачі ПЛ-330кВ “Феросплавна-1” внаслідок російських обстрілів.

Сьогодні, 21 лютого, президент України Володимир Зеленський провів селектор, учасники якого обговорили блокування кордону польськими фермерами та ситуацію на фронті.

Молдова планує надіслати Україні першу партію гуманітарної допомоги у 2024 році. Загальна вартість цієї допомоги, у вигляді матеріальних цінностей та іншого обладнання, складає 4,9 мільйона леїв, що перевищує 250 тисяч євро.

Внаслідок бойових дій Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення.