«Укрзалізниця» збудувала перший зерновоз, адаптований під євроколію
Джерело: “Укрзалізниця”
“Укрзалізниця” збудувала на власних потужностях зерновоз, який оптимально пристосований для перевезень колією 1520 та євроколією – 1435.
Більшість комплектуючих і матеріалів для нього – вітчизняного виробництва.
Новий вагон-хопер для зерна моделі 19-8005-У призначений для перевезення зерна та інших сипких харчових вантажів.
Основні технічні характеристики вагона-зерновоза моделі 19-8005-У:
- вантажопідйомність 70 тонн;
- об’єм кузова 104 куб. м;
- габарит 02-ВМ;
- 5 завантажувальних люків, 6 розвантажувальних;
- конструкційна швидкість 120 км/год.
Конструкція вагона максимально враховує вимоги для перевезення аграрної продукції. Також його технічні характеристики забезпечують оптимальне співвідношення обʼєму та ваги.
Крім того, оскільки новий вагон-зерновоз відповідає вимогам, що діють на інфраструктурі країн Європейського Союзу, це дозволяє знизити вартість логістики та спростити процедуру узгодження міжнародних залізничних перевезень.
“Щоб нарощувати обсяги експорту, маємо не тільки розбудовувати прикордонну інфраструктуру, а й оновлювати кількісно та якісно рухомий склад. Вперше в історії України виготовили зерновоз на виробничих потужностях “Укрзалізниці”, який максимально пристосований для перевезення вантажів територією України та колією 1435 країн Європейського Союзу. Він враховує всі вимоги, особливості та габарит інфраструктури. Далі такі вагони плануємо поставити на серійне виробництво”, – зазначив голова правління АТ “Укрзалізниця” Євген Лященко.
- У листопаді “Укрзалізниця” перевезла рекордні з початку повномасштабного вторгнення РФ 14 мільйонів тонн вантажів – це на 33,8% більше вантажів, ніж у цей же період 2022 року.
- 23 листопада з першої колії Центрального залізничного вокзалу відправився у свій перший рейс поїзд-кухня Food Train на Харківщину.
- “Укрзалізниця” впроваджує верифікацію акаунтів через “Дія.Підпис” для повернення квитків онлайн та боротьби з перекупниками.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.