Уламки запущених на Україну ракет «беззаперечно» походять з КНДР: експерт в Радбезі ООН

Джерело: Sky News

Експерт зі зброї заявив Раді Безпеки ООН, що виявлені в Україні залишки балістичних ракет “беззаперечно” походять з Північної Кореї.

28 березня Росія наклала вето, яке припинило моніторинг санкцій групою експертів ООН проти Північної Кореї через її розширення ядерної програми. 

США та їх союзники звинуватили Москву в прагненні уникнути перевірки, оскільки вона, ймовірно, порушує санкції, купуючи зброю в КНДР для використання в Україні.

Відтак, на запит Великої Британії, Франції, Японії, Південної Кореї та США, Рада обговорила незаконні постачання зброї з Північної Кореї.

На засіданні Росія відкинула звинувачення, а Північна Корея назвала це “надзвичайно нахабним актом” для обговорення “чиєїсь нібито передачі зброї”.

Однак виконавчий директор Conflict Armament Research Джон Лефф з 2018 року займається відстеженням зброї, якою атакують Україну.

Під час аналізу ракети, яка влучила 2 січня в Харків, Лефф і його організація задокументували ракетний двигун, хвостову частину та майже 300 компонентів, виготовлених 26 компаніями з восьми країн і територій. 

Фото: AP

Вони встановили, що це була ракета KN-23 або KN-24, виготовлена ​​у 2023 році в Північній Кореї.

Лефф сказав, що організація дійшла висновку на основі унікальних характеристик ракети – її діаметра, чітких приводів реактивної лопатки, які спрямовують тягу та траєкторію ракети, візерунка навколо запальника, наявності корейських ієрогліфів на деяких компонентах ракети та інших знаків.

“Після початкової документації наші команди перевірили ще три ідентичні ракети КНДР, які вдарили по Києву та Запоріжжю на початку цього року”, — сказав Лефф. 

Вони також знайшли артилерійську ракету 1977 року виробництва, яка, за їхніми словами, була виготовлена ​​в КНДР та може бути частиною більшої партії ракет.

У 2026 році очікується початок роботи Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

Західні союзники України ведуть переговори про постачання додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot і прагнуть досягти домовленості до саміту НАТО, котрий відбудеться наприкінці червня, поінформувало обізнане джерело.

5 травня президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір залучити главу Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до зупинення повномасштабної війни Росії проти України.

Для проведення масованих штурмів російські війська змушені відправляти застарілу техніку через гострий дефіцит, зауважив військовий журналіст Андрій Цаплієнко.

5 травня МВС, Нацполіція, Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ініціатива “Bring Kids Back UA” та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ) оголосили про початок національної та міжнародної ініціативи у відповідь на примусову депортацію українських дітей до РФ. Особлива увага приділяється створенню єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей.