Уламки запущених на Україну ракет «беззаперечно» походять з КНДР: експерт в Радбезі ООН

Джерело: Sky News

Експерт зі зброї заявив Раді Безпеки ООН, що виявлені в Україні залишки балістичних ракет “беззаперечно” походять з Північної Кореї.

28 березня Росія наклала вето, яке припинило моніторинг санкцій групою експертів ООН проти Північної Кореї через її розширення ядерної програми. 

США та їх союзники звинуватили Москву в прагненні уникнути перевірки, оскільки вона, ймовірно, порушує санкції, купуючи зброю в КНДР для використання в Україні.

Відтак, на запит Великої Британії, Франції, Японії, Південної Кореї та США, Рада обговорила незаконні постачання зброї з Північної Кореї.

На засіданні Росія відкинула звинувачення, а Північна Корея назвала це “надзвичайно нахабним актом” для обговорення “чиєїсь нібито передачі зброї”.

Однак виконавчий директор Conflict Armament Research Джон Лефф з 2018 року займається відстеженням зброї, якою атакують Україну.

Під час аналізу ракети, яка влучила 2 січня в Харків, Лефф і його організація задокументували ракетний двигун, хвостову частину та майже 300 компонентів, виготовлених 26 компаніями з восьми країн і територій. 

Фото: AP

Вони встановили, що це була ракета KN-23 або KN-24, виготовлена ​​у 2023 році в Північній Кореї.

Лефф сказав, що організація дійшла висновку на основі унікальних характеристик ракети – її діаметра, чітких приводів реактивної лопатки, які спрямовують тягу та траєкторію ракети, візерунка навколо запальника, наявності корейських ієрогліфів на деяких компонентах ракети та інших знаків.

“Після початкової документації наші команди перевірили ще три ідентичні ракети КНДР, які вдарили по Києву та Запоріжжю на початку цього року”, — сказав Лефф. 

Вони також знайшли артилерійську ракету 1977 року виробництва, яка, за їхніми словами, була виготовлена ​​в КНДР та може бути частиною більшої партії ракет.

Росія та Іран планують укласти договір про стратегічне партнерство за кілька днів до інавгурації обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, 20 січня. Договір замінить угоду 2002 року, що передбачає співпрацю в енергетиці, транспорті та сільському господарстві.

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов запалює першу свічку на ханукії, виготовленій з уламків ворожих ракет і дронів, скерованих Росією по Україні.

У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 25 грудня. З початку доби відбулося 211 бойових зіткнень.

Глава Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що внаслідок ворожої ракетної атаки 25 грудня у Дніпрі пошкоджені дитячі садочки та школи, а також приватні будинки.

У вечір Різдва у ГУР вшанували подвиг розвідників-диверсантів, котрі серед перших перенесли війну на територію ворога, — воїнів підрозділу “Братство” у складі “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України — Максима “Непийпива” Михайлова, Тараса “Тарасія” Карпюка, Юрія “Святошу” Горовця, Богдана “Аполлона” Лягова.