Умови допомоги Україні залишаються незмінними – спікер Палати представників Джонсон

Джерело: CNN

Спікер Палати представників Майк Джонсон заявив, що 12 грудня у нього була “хороша” зустріч із президентом України Володимиром Зеленським, одначе, він досі залишається твердим у своїй позиції стосовно того, що США необхідно спочатку зайнятися проблемою кордону, перш ніж просуватися з законопроєктом про допомогу.

Джонсон наголосив, що з самого початку потрібна була ясність щодо того, як США здійснюватиме належний нагляд за витрачанням коштів платників податків та потрібні були зміни на кордоні. За його словами, поки що конгресмени не отримали “ні того, ні іншого”.

Він наголосив, що адміністрація Байдена поки що не може сформулювати чіткої стратегії, що допомогла б Україні перемогти, і переклав провину за затримку допомоги на Сенат і Білий дім.

Окрім того, також назвав кордон “абсолютною катастрофою”.

Перша умова будь-якого пакету додаткових витрат на національну безпеку стосується насамперед нашої власної національної безпеки, – додав спікер Палати представників.

12 грудня лідер більшості в Сенаті Чак Шумер заявив, що зустріч президента України Володимира Зеленського з законодавцями на Капітолійському пагорбі була “дуже потужною”.

Нагадаємо, 12 грудня Володимир Зеленський провів зустріч із сенаторами США, де розповів про актуальну безпекову та економічну ситуацію в Україні. Глава держави розповів про важливість збереження життєво необхідної американської підтримки. Зокрема, президент відповів на запитання сенаторів.

Зауважимо, 10 грудня глава США Джо Байден запросив Зеленського до Білого дому. Український президент зустрінеться з Байденом, проведе низку зустрічей і переговорів.

У Білому домі поінформували, що Байден запросив президента України Володимира Зеленського на зустріч 12 грудня, щоб наголосити на непохитній відданості Сполучених Штатів підтримці народу України у його захисті від жорстокого вторгнення Росії.

Раніше президент США Джо Байден знову закликав Конгрес підтримати додаткове фінансування для України та заявив, що “ми не можемо дозволити Путіну перемогти”.

  • Лідер демократичної більшості у Сенаті США Чак Шумер вважає, що, якщо республіканці хочуть порушувати питання іміграції під час обговорення надання Україні військової допомоги, – вони мають надати ширші пропозиції демократам щодо своєї політики.
  • Координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі закликав Конгрес виділити кошти на допомогу Україні до кінця 2023 року.
  • 11 грудня президент Володимир Зеленський розпочав свій візит до США та зустрівся з міністром оборони Ллойдом Остіном й головою Об’єднаного комітету начальників штабів генералом Чарльзом Брауном у Національному університеті оборони США.

Російська компанія “РусХемАльянс” подала нові позови проти п’яти європейських банків, які припинили фінансування будівництва газового проєкту в Росії після запровадження санкцій.

Президент Росії Володимир Путін наказав збільшити чисельність армії на 180 тисяч. Це вже втретє від початку повномасштабного вторгнення він віддає подібні накази.

Німеччина надасть додаткові 100 мільйонів євро допомоги Україні цієї зими.

Станом на ранок 17 вересня в Чорному та Середземному морях російські окупанти утримують на бойовому чергуванні п’ять носіїв крилатих ракет “Калібр”, загальним залпом до 36 ракет.

Минулої доби, 16 вересня, російські війська обстріляли низку населених пунктів Херсонської області. Є жертви.