Умєров провів телефонну розмову з міністром оборони Німеччини: обговорили потреби ЗСУ

Джерело: Рустем Умєров у Facebook

Сьогодні, 5 жовтня, міністр оборони України Рустем Умєров провів телефонну розмову з очільником Міноборони Німеччини Борисом Пісторіусом.

Міністри обговорили ситуацію на фронті та першочергові потреби України, зокрема щодо ППО, РСЗВ, бронетехніки.

“Дякую міністру та німецькому народу за значну підтримку та лідерство у військовій допомозі для України. Разом сильніші!” – зазначив Рустем Умєров.

Нагадаємо, що 2 жовтня Німеччина оновила список військової допомоги Україні. Зокрема Берлін спорядив термінали супутникового зв’язку SatCom та гусеничні всюдиходи BV 206.

У пресслужбі зауважили, що Німеччина підтримує українську армію в тісній координації зі своїми партнерами та союзниками.

Список містить огляд летальної та нелетальної військової підтримки України Німеччиною. Постачання надійде від Бундесверу, а також – від німецької промисловості, що фінансуються з фондів Федерального уряду Німеччини для розвитку потенціалу безпеки.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.

Співзасновниця і голова громадської організації “Харківський кризовий інфоцентр” та головна редакторка проєкту “Накипіло” Олена Лептуга висловила претензії до пресслужби Офісу президента через нещодавно опубліковане відео на сторінці глави держави. Вона пояснила, що в описі до публікації не вказали справжнє авторство, а логотип їхнього медіа просто закрили.

31 травня глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що членам військового альянсу час переглянути деякі обмеження щодо використання озброєння, наданого Україні для підтримки у війні проти Росії.

Між Києвом та західними прихильниками, зокрема й Сполученими Штатами, виникають гострі суперечки щодо майбутнього захисту України від повномасштабного вторгнення Росії. Українські лідери все частіше скаржаться на те, що Вашингтон обмежує здатність відповідати на напади Росії, оскільки політики США змушують їх робити більше для боротьби з корупцією навіть на тлі загострення бойових дій. Тоді як європейські та американські офіційні особи сперечаються щодо стратегії перелому ситуації на полі бою.