Унікальні сріблясті хмари зафіксували в небі над Київщиною, – Укргідрометцентр

Джерело: Український гідрометеорологічний центр 

У небі над Київщиною учора після заходу сонця помітили унікальне природне явище – сріблясті хмари. За словами синоптиків, вони, зазвичай, формуються там, де теоретично не можуть бути, бо на висоті 75 кілометрів від Землі волога практично відсутня.

Таке явище можна найчастіше спостерігати у літній період, коли температура у мезосфері сягає позначки у 120 градусів Цельсія. На цій висоті хмари формуються із кристалів льоду, довжина кожної – менше кілометра.

У Гідрометцентрі додади, що наука поки що не дала точних пояснень виникнення цієї аномалії, проте існує декілька теорій:

“…волога може закидатись на таку висоту активними циклонами, вертикальними потоками повітря. Для того, аби сріблясті хмари сформувалися, волога повинна взаємодіяти із космічним пилом”.

У Сріблястих Хмар ще є інша назва – Хмари Нічного Сяяння. Вона з’явилася через те, що після заходу Сонця звичайні хмари стають темними, а Сріблясті навпаки – починають світитися.

Крім того, це явище неможливо побачити при денному світлі. Людський зір може сприймати його тільки тоді, коли нижні шари атмосфери знаходяться в тіні Землі, а високі хмари освітлені денним промінням. Зафіксувати Сріблясті Хмари на камеру вдалося фотографині Анжеліці Ганчук, ось який вони мають вигляд:

До речі, нещодавно синоптики проводили дослідження викидів метану в атмосферу і з’ясували, що в наших широтах збільшення концентрації цієї речовини створює додаткову пару через хімічні реакції. Це відбувається, коли молекули метану проникають у мезосферу, у такий спосіб зміцнюючи існуючі Сріблясті Хмари:

“Це той рідкісний в природі випадок, коли забруднення атмосфери можна побачити власними очима у вигляді неймовірного сяйва Сріблястих хмар на тлі нічного неба”, – підсумували в Укргідрометцентрі. 

  • На конкурсі Color Photography Awards фотографа Майлза Естрея дискваліфікували після того, як його знімок переміг у категорії ілюстрацій, згенерованих штучним інтелектом. На фото був зображений фламінго у сюрреалістичному стилі і воно також зайняло третє місце на конкурсі People’s Vote Award.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.