Уночі росіяни атакували дві високовольтні підстанції
Джерело: зведення Міністерства енергетики
Вночі 9 квітня знову сталися атаки на енергосистему України, в результаті чого постраждали дві високовольтні підстанції в Полтавській та Львівській областях.
Міністерство повідомило, що в результаті атаки на підстанцію в Полтавщині виникло загоряння, яке було ліквідовано ДСНС, але немає постраждалих. Також було зафіксовано займання обладнання на підстанції в Львівщині, і також тут немає постраждалих. Проводиться огляд і уточнення наслідків цих атак.
У Дніпропетровській області через бойові дії було відключено дві високовольтні повітряні лінії, що тимчасово призвело до відключення електроенергії на промисловому об’єкті.
На щастя, завдяки теплій та сонячній погоді в Україні наразі немає дефіциту електроенергії. Навіть у день 8 квітня був профіцит електроенергії, надлишки якого були постачені до Польщі. Однак під час пікового споживання ввечері Україні довелося екстрено імпортувати електроенергію з Польщі, Румунії та Словаччини.
- Тактика атаки Росії на енергетичну інфраструктуру України зазнала змін. Збитки, завдані внаслідок цих нападів, перевищують ті, що були в період масованих ударів у 2022-2023 роках.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.
У найближчі щонайменше шість місяців про вибори в Україні можна забути через зламані реєстри, вважає експертка з питань PR-комунікацій виборчих та політичних технологій Ольга Лень.