Урсулу фон дер Ляєн нагородили премією Карла Великого за «об’єднання Європи»

Джерело: Tagesschau 

Президентку Єврокомісії Урсулу фон дер Ляєн відзначили Міжнародною премією імені Карла Великого за лідерство у процесі об’єднання Європи.

Це найстаріша та найпрестижніша європейська нагорода за внесок у міждержавну співпрацю.

Фон дер Ляєн названа “видатною лідеркою об’єднаної Європи”.

Раніше Комітет премії відзначив її заслуги у боротьбі з пандемією коронавірусу, стримування РФ та просування “зеленої угоди” ЄС – комплексу заходів, за допомогою яких Євросоюз має намір до 2050 року досягти кліматичної нейтральності.

Організатори акцентували, що цьогоріч премію вперше супроводжує грошова винагорода в мільйон євро. Кошти скерують на проекти, що допомагають українським дітям.

Під час церемонії вручення, яка відбулась у німецькому Аахені, король Іспанії Феліпе VI висловив підтримку європейській єдності та розкритикував заклики до демонтажу ЄС.

Ми маємо протистояти їм: небезпечним та помилковим голосам, котрі стверджують, що європейці вільніші, незалежніші та суверенніші, коли живуть в окремих національних політичних спільнотах та самостійно вирішують глобальні виклики, – виголосив він у промові.

Своєю чергою, фон дер Ляєн наголосила, що премія Карла Великого – це найбільша честь в її житті.

Ця нагорода також вшановує всіх, хто разом зі мною працює заради сильнішої, об’єднаної та незалежної Європи. Я приймаю цю премію також від їхнього імені. Відзавтра ми продовжимо нашу роботу заради цієї Європи, – додала президентка Єврокомісії.

Додамо, видання Forbes оприлюднило рейтинг 100 найвпливовіших жінок світу, який уже другий рік поспіль очолює президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Як зазначається, Урсула фон дер Ляєн стала першою жінкою на посаді президента Єврокомісії. Вона відповідає за законодавство, яке впливає на життя понад 450 мільйонів європейців. Цього року її вдруге переобрали на цю посаду.

Серед її основних досягнень – розроблення законопроєкту про допомогу в боротьбі з наслідками пандемії COVID-19, а також активна підтримка України після початку повномасштабного вторгнення.

Довідка. Міжнародна премія імені Карла Великого вважається однією з найпочесніших нагород у Європі. З 1950 року вона вручається щорічно в Ахені тим, хто зробив видатний внесок у справу об’єднання континенту. У різні роки її отримували генсек ООН Антоніу Гутерріш, папа римський Іоанн Павло II та голова Конференції європейських рабинів Пінхас Гольдшмідт, український народ.

Британський актор Г’ю Грант став неочікуваним героєм соціальних мереж після свого візиту на чемпіонат Вімблдону 2025 року, задрімавши безпосередньо під час тенісного турніру.

Росія зобов’язана компенсувати Україні збитки, завдані під час повномасштабної війни, заявив канцлер Німеччини Фрідріх Мерц на полях Конференції з відновлення України у Римі. За оцінками Берліна, сума завданих збитків становить близько 500 мільярдів євро.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

Американська співачка Бейонсе отримала випадкову хвилю схвалення та захоплення від російських громадян після свого концерту поблизу Вашингтона у межах світового туру Cowboy Carter. Увагу російських користувачів привернуло сценічне вбрання виконавиці, виконане в червоному, синьому та білому кольорах.

В Офісі президента нині оцінюють можливість звільнення двох міністрів — освіти і науки Оксена Лісового та охорони здоров’я Віктора Ляшка.