Уряд Бельгії виділяє мільярд євро на допомогу Україні – прем’єр-міністр країни
Цьогоріч уряд Бельгії виділяє мільярд євро на допомогу Україні, заявив прем’єр-міністр Бельгії Барт де Вевер на спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським.
“Ми оголошуємо про пакет на один мільярд євро у 2025 році, і кожного року ми будемо виділяти по одному мільярду на оборонні питання. І міністри, безумовно, обговорять ці деталі протягом найближчого майбутнього”, — сказав він.
Де Вевер розповів, що у складі бельгійської делегації в Україну приїхали й представники військово-промислового комплексу.
“Ми дуже вражені тим, що Україна домоглася у своєму ВПК. Ми чудово розуміємо, що вже були підписані чотири контракти, що є зацікавленість з нашого боку розпочинати виробництво тут. І це взаємовигідна ситуація”, — сказав прем’єр.
Він переконаний, що потрібно допомогти Україні розбудувати більше спроможностей для самозахисту, а також для того, щоб підготувати Європу до можливих агресивних дій з боку Росії.
“Ми маємо співпрацювати, щоб приватний сектор побачив цікаві можливості для інвестицій, для розбудови більших спроможностей для нашого військово-промислового комплексу. Тож один мільярд євро у вигляді пакета допомоги і також співпраця по лінії ВПК, які готові інвестувати в вашу країну”, — сказав де Вевер.
- На засіданні 4 квітня уряд Норвегії затвердив збільшення допомоги Україні у 2025 році до 85 мільярдів крон ($7,8 млрд).
- Данія оголосила новий пакет військової допомоги для України. Цей пакет допомоги є 25-м за рахунком і передбачає виділення 6,7 млрд данських крон (близько 900 млн євро) протягом 2025-2027 років.
- Швеція оголосила про надання найбільшого на сьогодні пакету військової допомоги Україні, загальна вартість котрого становитиме 1,6 млрд доларів. Як повідомив міністр оборони країни Пол Йонсон, у новий пакет увійдуть кошти для посилення протиповітряної оборони, артилерії, супутникового зв’язку та морського потенціалу України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Європейський парламент розглядає можливість пришвидшення відмови від російського газу на один рік, до січня 2027 року. Про це свідчать документи, з якими ознайомилося агентство Reuters.
Міністр оборони України Денис Шмигаль представив оновлений склад своєї команди.
Від початку 2025 року в Україні відбувається близько 15 кібератак щодня. Основним джерелом кібератак залишається Росія.
З 1 серпня Укрзалізниця вводить обов’язкову верифікацію через “Дія.Підпис” при купівлі та поверненні квитків на низку популярних поїздів, що викликало обурення серед частини пасажирів, які не мають застосунку.