Уряд Хорватії пропонує відновити строкову військову службу
Джерело: Vijesti
Міністерство оборони Хорватії підтвердило, що найближчим часом виступить із пропозицією щодо обов’язкового базового військового вишколу, який проводитиметься після закінчення середньої школи. Навчання триватиме місяць, коли воно запрацює на практиці, поки невідомо.
Також планується повернути строкову службу.
Зазначається, що повернення військового вишколу пов’язане зі все більш небезпечною геополітичною ситуацією у Європі та на Балканах.
Після розпочатого Росією повномасштабного вторгнення в Україну, все більше європейських країн розглядають, або працюють над поверненням строкової служби.
Зокрема експерти зауважили, що значна частина європейських країн ніколи не скасовувала призову. Хтось зараз повертає, хтось уже повернув. Наприклад, країна-член НАТО Фінляндія ніколи не скасовувала призову на військову службу, яка триває 12 місяців. Туреччина також ніколи не скасовувала призову. Швеція його вже повертає. У Данії є своя військова служба.
За словами генерала Марінко Крешича, є багато країн, де в армії служать і жінки. У хорватській армії великий відсоток жінок, які чудово виконують свої обов’язки. Одначе, генерал виступив за служба в армії для жінок на добровільній основі.
Варто зауважити, що під час візиту міністра оборони Хорватії Маріо Банозича до Сполучених Штатів стало відомо, що країна передала всі свої гелікоптери Мі-8 Україні.
Раніше стало відомо, що згідно з оновленим законодавством у Польщі, під час війни або мобілізації ухилянтам загрожуватиме від трьох років позбавлення волі. Нова позначка “НЕГАЙНО” у приписній картці означає, що мобілізований має з’явитися до місця явки протягом шести годин з моменту отримання повістки.
- Хорватія виділить 5 мільйонів євро, а Іспанія – 1,5 мільйона євро на потреби гуманітарного розмінування України.
- 22 серпня 2023 року прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським в Афінах повідомив, що країна спорядить Україні новий пакет військової допомоги на 30 млн євро.
- В Україні триває загальна мобілізація, і права тих, хто не виконує бойові завдання, можуть обмежити, повідомив голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.
- Законопроєкт, що стосується змін у правилах мобілізації, військового обліку та служби, внесений у Верховну Раду урядом, буде повернуто для доопрацювання.
Найімовірніший кандидат у канцлери ФРН, лідер ХДС Фрідріх Мерц наголосив, що прагне незалежності Європи від США у питаннях оборони.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 24 лютого, ймовірно, відвідає Туреччину, щоб обговорити переговори Москви з представниками США щодо завершення війни в Україні та можливу роль Анкари в цьому процесі. Про це повідомило джерело у Міністерстві закордонних справ Туреччини.
Патріарх Варфоломій I заявив, що суверенітет України не підлягає переговорам і не може стати предметом торгів.
Уряд Великої Британії оголосить 24 лютого новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вкотре закликав до укладання справедливого, міцного та довгострокового миру.