Уряд Малі розриває дипломатичні відносини з Україною та назвав українських дипломатів «переодягненими терористами»

Джерело: прессекретар уряду Абдулайє Майга в Х.

Абдулайє Майга розмістив документ, в якому йдеться що дії української влади свідчать про “явну офіційну підтримку українським урядом тероризму в Африці, в Сахелі і, зокрема, в Малі“, а також “виходять за межі іноземного втручання, осудливі самі по собі та є явною агресією“.

Також у заяві перехідний уряд висловив обурення через слова речника ГУР Андрія Юсова про допомогу української сторони у розгромі росіян, а також анонс нових успішних операцій:

“Речник української військової розвідки визнав причетність України до боягузливого, віроломного та варварського нападу озброєних терористичних груп, що призвело до загибелі військовослужбовців малійських сил оборони та безпеки”. 

Українських дипломатів уряд Малі у своєму комюніке назвав “переодягненими в дипломатів терористами“, а також заявляють, що український посол у Сенегалі Юрій Пивоваров “відкрито і недвозначно повідомив про підтримку його країною міжнародного тероризму”.

Також Малі використало тези російської пропаганди про буцімто розквіт неонацизму в Україні:

“Перехідний уряд Республіки Малі повністю підтримує діагноз, поставлений Російською Федерацією, яка впродовж багатьох років попереджала світ про неонацистську і лиходійську природу української влади, яка наразі є союзниками міжнародного тероризму, далекими від прагнення українського народу до миру і стабільності”.

Малі, попри озвучений в документі “нейтралітет”, системно підтримує Росію у вторгненні в Україну. У той час, коли більша частина цивілізованого світу засудила дії РФ, Малі була однією з 13 країн, які назвали розгорнуту війну наслідком “провокацій НАТО”.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.