Уряд Німеччини погодився на жорсткіші умови депортації за вихваляння тероризму

Джерело: Reuters

Уряд Німеччини підтримав законопроєкт, який полегшить депортацію осіб, які вихваляють чи пропагують тероризм.

Відповідно до законопроєкту, виправдовування чи вихваляння терористичного злочину – навіть у соцмережах – буде достатньо, аби правоохоронні органи розглянули ймовірність депортації особи.

Відтак іноземці, котрі підтримують терористичні злочини, матимуть великі шанси бути депортованими з Німеччини.

“Ми ухвалюємо жорсткі заходи проти ісламістських та антисемітських злочинів на ґрунті ненависті в Інтернеті”, – сказала очільниця МВС Німеччини Ненсі Фейзер.

У міністерстві наголосили, що уряд робитиме все, аби законопроєкт якнайшвидше ухвалили у нижній палаті парламенту.

Про посилення правил депортації раніше заявляв канцлер Німеччини Олаф Шольц. Це сталось після того, як афганець зарізав поліціянта у Мангеймі.

Тоді Шольц сказав, що уряд працює над тим, аби забезпечити депортацію злочинців та небезпечних мігрантів у їхні країни.

Водночас такий законопроєкт є спірним, адже Німеччина не відправляє людей у країни, де їм може загрожувати смерть.

У суботу, 5 квітня 2025 року, у низці міст Сполучених Штатів та Європи проходять масштабні акції протесту проти політики президента Дональда Трампа.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 5 квітня. Від початку цієї доби відбулося 152 бойових зіткнення.

Американське неонацистське терористичне угруповання “База”, з лідером, що живе в Росії, закликає до атак на критичну інфраструктуру України, поки Трамп забороняє ФБР переслідування ультраправих.

Омбудсмен Дмитро Лубінець повідомив, що з окупованої території України вдалося повернути 45 громадян. Серед них переважають люди старшого віку, а також є тяжкохворі та маломобільні особи.

У видавництві “Ранок”, підручник з історії України якого нещодавно розкритикували у соцмережах, відреагували на негативні коментарі. Видавці підкреслили, що оновлене видання враховує сучасні виклики та важливість висвітлення актуальних подій, зокрема війни з Росією.