Уряд Польщі шукає способи виробити більше боєприпасів для України
Джерело: Reuters
Новий уряд Польщі шукає, як виробити більше боєприпасів і військової техніки, працюючи над оборонним пакетом для України, заявив міністр закордонних справ Радослав Сікорський у Давосі.
Варшава завжди була близьким союзником Києва під час повномасштабної війни Росії проти Україн. Однак, минулого року відбулася суперечка щодо імпорту зерна та блокування деяких прикордонних переходів польськими далекобійниками, які вимагали від Європейського Союзу відновити дозвільну систему для українських автоперевізників.
Сікорський засвідчив свій намір відновити зв’язки на міцнішій основі, відвідавши Україну минулого місяця, невдовзі після його призначення в новий уряд. Згодом Польща оголосила про новий пакет допомоги для України.
Ми дивимося на всі питання, пов’язані з Україною, новими очима, — зазначив Сікорський в інтерв’ю Reuters на Всесвітньому економічному форумі у Давосі.
Хоча Варшава надала Києву військову та фінансову допомогу після вторгнення Росії, попередній уряд від партії “Право і справедливість” (PiS) заявив минулого року, що здійснює лише попередньо погоджені постачання зброї в Україну.
Зауваження Сікорського показали, що Варшава шукає способи виробляти боєприпаси і військову техніку, щоб мати можливість надіслати більше військової допомоги Києву.
Ми повідомляємо нашим союзникам, що ціна стримування Путіна, якщо він завоює Україну, буде набагато більшою, ніж ціна забезпечення ЗСУ для ефективного захисту, – наголосив він.
- Президент Польщі Анджей Дуда закликав владу країни спільно діяти задля реалізації членства України в ЄС та НАТО. Він зауважив, що це відповідає національним інтересам Польщі.
- Анджей Дуда запевнив Україну у непохитній підтримці поляків у боротьбі з російським агресором. Він наголосив на підтримці на шляху до Європейського Союзу і НАТО.
- Під час зустрічі Дуда запевнив Зеленського у подальшій підтримці України.
Адміністрація Трампа має намір суттєво посилити тиск на ключовий, енергетичний сектор російської економіки, котрий приносить у країну більш ніж половину всіх експортних доходів та забезпечує бюджету РФ кожен четвертий рубель податків.
Генсек НАТО Марк Рютте закликав США продовжувати постачати озброєння Україні, своєю чергою, Європа готова оплатити витрати.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що європейці нині несуть велику відповідальність за безпеку Європи, ніж будь-коли раніше, незалежно від рішень нової адміністрації США.
23 січня Європейський парламент ухвалив резолюцію в якій відкидає історичні претензії російського режиму підірвати історію та національну ідентичність України як марні спроби виправдати її триваючу незаконну війну.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 23 січня. З початку доби відбулося 82 бойові зіткнення.