Уряд схвалив Матрицю реформ — план змін, що містить затверджені рекомендації партнерів
Джерело: Денис Шмигаль/Telegram
Уряд під час засідання 4 червня офіційно затвердив Матрицю реформ та порядок моніторингу виконання наданих Україні міжнародними партнерами рекомендацій та умов.
Матриця — це величезний план змін, який систематизує реформи та включає офіційно затверджені рекомендації та документи Єврокомісії, структурні маяки МВФ, план за програмою Ukraine Facility, умови Світового банку.
Очільник уряду зауважив, що є чітка пріоритетність, послідовність та оцінка впливу від кожної реформи на зростання української економіки та відновлення України.
“Ця матриця була створена за сприяння Світового банку, а передбачені реформи були проаналізовані за методологією Центру зростання Гарвардського університету. На 2024 рік разом передбачено зробити понад 200 реформ. Сформовано близько 400 індикаторів їх реалізації”, — пояснив Денис Шмигаль.
Глава уряду озвучив також пріоритети, закладені в Матрицю реформ. Це, зокрема, Макроекономічні політики — база для відновлення економіки та нашої фінансової стійкості, а також Інституційні зміни, що передбачає антикорупційну політику, реформу правоохоронних органів, підвищення спроможностей державних та регіональних інституцій.
“Третє — Структурні реформи. Це політики, пов’язані з людським капіталом, заходи щодо спрощення торгівлі та покращення бізнес-середовища. Це реформи у ключових секторах нашої економіки”, — додав прем’єр-міністр.
Крім того, уряд запускає спеціальний вебпортал, де зібрані всі індикатори, зміст реформ, графік їх виконання. За словами Дениса Шмигаля, кожна людина в режимі реального часу зможе побачити, що Україна змінюється.
- В Міністерстві оборони України створили Раду донорів інституційних реформ, яка займатиметься формуванням “єдиного вікна” для ефективної та прозорої комунікації з країнами-партнерами, які підтримують трансформаційні процеси.
- 15 квітня Європейська комісія підтримала запропонований українським урядом план реформ Ukraine Plan, що визначає умови отримання Україною 50 мільярдів євро макрофінансової допомоги протягом 2024-2027 років.
- Україна та США посилюють співпрацю у сфері реформ внутрішнього аудиту та контролю за матеріально-технічною допомогою.
Адміністрація президента США Дональда Трампа розпочала підготовку до початку діалогу з Північною Кореєю, повідомляють обізнані джерела.
У Запоріжжі з початку року зареєстрували два випадки ботулізму. Перший випадок пов’язаний з вживанням риби в’яленої (лящ в’ялений не патраний). Другий – незвичний для нашої країни та області випадок, який до цього не фіксувався у нашому регіоні – ятрогенний ботулізм, який виникає внаслідок введення ботулотоксину при проведенні косметологічної маніпуляції.
На півдні Ірану стався вибух у порту Шахід Раджаї, на котрий припадає 80% контейнерних перевезень країни. Загинули 25 осіб.
Танкер Kiwala, затриманий владою Естонії 11 квітня, усунув усі виявлені порушення і тепер може залишити територію країни, повідомив директор Морської служби Транспортного департаменту Естонії Крістьян Труу.
Президент України Володимир Зеленський і глава США Дональд Трамп вперше зустрілися після суперечки в Овальному кабінеті. Фахівці заявили, що їм вдалося розшифрувати розмову лідерів у базиліці Святого Петра у Ватикані під час похорону Папи Римського.