Україна та США посилюють співпрацю у сфері реформ контролю за використанням зброї
Джерело: Міноборони
Україна та США посилюють співпрацю у сфері реформ внутрішнього аудиту та контролю за матеріально-технічною допомогою.
Заступник міністра оборони Юрій Джигир зустрівся з представниками посольства США на чолі з другим секретарем політичного відділу посольства США в Україні Каміло Кабаллеро.
Сторони обговорили стан реформування системи внутрішнього аудиту з урахуванням найкращих практик та досвіду американських партнерів, а також перспективи створення аудиторського комітету в системі Міноборони.
Окремо йшлося про моніторинг кінцевого використання зброї та техніки, наданої американськими партнерами в якості матеріально-технічної допомоги. Зокрема – особливості процедур спільних інспекцій у місцях зберігання озброєння.
“Ми дуже вдячні партнерам за всю техніку і зброю, за допомогою якої наші захисники і захисниці боронять Україну. Наші союзники мають бути впевнені, що ця зброя використовується в узгоджений з партнерами спосіб – а саме для перемоги над російським агресором”, – прокоментував заступник міністра оборони Юрій Джигир.
Також американську сторону поінформовано про заходи, які здійснює внутрішній аудит щодо враховування можливих ризиків під час укладання контрактів щодо забезпечення Сил оборони.
- Брюссель проводить перевірку обсягу постачання Україні озброєнь з боку країн-членів. Ця перевірка виникла після заяв про те, що деякі країни не відправили необхідну кількість озброєння.
- Пані посол США в Україні Бріджит Брінк повідомила, що 29 січня до Києва прибули інспектори Міністерства оборони Сполучених Штатів, Держдепартаменту та Агентства США з міжнародного розвитку для перевірки нагляду за спорядженою допомогою Україні.
- Україна передала Пентагону звіт про використання касетних боєприпасів у боротьбі з Росією.
Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.