В Україну приїхали інспектори США для перевірки наданої допомоги
Джерело: Бріджит Брінк/X
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк повідомила, що 29 січня до Києва прибули інспектори Міністерства оборони Сполучених Штатів, Держдепартаменту та Агентства США з міжнародного розвитку для перевірки нагляду за спорядженою допомогою Україні.
Рада знову привітати у Києві трьох генеральних інспекторів від Міністерства оборони, Держдепартаменту та USAID: @DOD_IG, @StateOIG та @USAID_OIG. Їхні зустрічі з виконавцями, партнерами та українським урядом сприятимуть посиленню нагляду та підзвітності за допомогою Україні з… pic.twitter.com/NJOYKef4vU
— Ambassador Bridget A. Brink (@USAmbKyiv) January 29, 2024
Рада знову привітати у Києві трьох генеральних інспекторів від Міністерства оборони, Держдепартаменту та USAID. Їхні зустрічі з виконавцями, партнерами та українським урядом сприятимуть посиленню нагляду та підзвітності за допомогою Україні з боку США, – зазначила Брінк.
Зауважимо, Голова Ради генеральних інспекторів з доброчесності та ефективності (CIGIE) оголосив про обрання Роберта Сторча, генерального інспектора Пентагону, наглядачем за виділеними Україні коштами.
Довідково. Спостережний орган Пентагону створив нову команду в Україні для моніторингу поточної допомоги Україні з боку США у сфері безпеки, оскільки зростає кількість республіканців, які закликають до посилення контролю за тим, як використовуються гроші.
За словами генерального інспектора Міністерства оборони, високопоставлений представник США почав роботу в Україні наприкінці серпня, а до кінця вересня очікується прибуття додаткового персоналу.
Посади базуються в посольстві США в Києві для моніторингу допомоги США Україні.
У звіті генерального інспектора Міністерства оборони, отриманому CNN, попереджено, що здатність США контролювати мільярди доларів допомоги, що надходить в Україну, зіткнулася з “проблемами” через обмежену присутність США в країні.
Протягом перших шести місяців війни Відділ оборонного співробітництва “не зміг провести необхідний [моніторинг кінцевого використання]” військової техніки, наданої Україні.
У звіті, датованому жовтнем 2022 року, підкреслюється, наскільки важко США було відстежувати величезну кількість зброї, боєприпасів і обладнання, які йшли в Україну в перші місяці війни.
- Україна передала Пентагону звіт про використання касетних боєприпасів у боротьбі з Росією.
- Пентагон вирішив посилити правила поводження з секретною інформацією після того, як на початку цього року військовослужбовець Національної гвардії США Джек Тейшейра оприлюднив у мережі дані американської розвідки.
- Міністерство оборони США (DoD) створило цільову групу під назвою Lima для використання можливостей інтеграції систем ШІ в оборонні технології. Організація шукатиме шляхи відповідального та стратегічного використання штучного інтелекту для військових цілей.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.
Консервативне видання New York Post опублікувало редакційну статтю, в якій закликає президента США Дональда Трампа відновити постачання озброєння Україні для боротьби з російською агресією.
У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.