Уряд спростив процедуру встановлення факту участі у захисті України
Джерело: пресслужба Кабміну
23 серпня Кабінет Міністрів України на засіданні вніс зміни до Порядку встановлення факту безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України (Порядок № 685).
Відтепер оновлений Порядок значно спрощує процедуру встановлення факту безпосередньої участі у заходах виключно для осіб, а не для міжвідомчої комісії. А також підвищує ефективність адміністративних процесів у сфері ветеранської політики України.
Так, завдяки ухваленим змінам, можна:
- подати документи через ЦНАП незалежно від адреси свого задекларованого/зареєстрованого місця проживання або перебування;
- надати копії деяких документів замість їх оригіналів;
- надати відповідну довідку на підставі раніше прийнятого міжвідомчою комісією рішення про встановлення факту безпосередньої участі у заходах особи, яка загинула (пропала безвісти), померла внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі у заходах;
- розгляд документів міжвідомчою комісією відбувається у порядку черговості їх реєстрації в Мінветеранів.
Додамо, раніше нардеп Петро Порошенко озвучив статистику: із 900 тисяч військовослужбовців, які мають право на УБД, зараз оформлені лише 30 тисяч. Причина – бюрократичні перешкоди.
- П’ятий президент Петро Порошенко разом з нардепами партії “Європейська Солідарність” зареєстрували законопроєкт № 9681 про спрощене набуття статусу учасника бойових дій (УБД).
- Протезування в Україні безоплатне, а людина, котра потребує протезування, може самостійно обрати підприємство, де їй виготовлять і встановлять протез. А також де його будуть потім обслуговувати.
- Міноборони оновило правила подання та розгляду рапортів. Зауважується, що нові зміни спрямовані на захист прав військовослужбовців, чітке встановлення строків розгляду звернень та підвищення відповідальності командирів.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.
23 квітня спецпредставник президента США Кіт Келлог закликав зупинити російсько-українську війну за планом Дональда Трампа після лондонської зустрічі з українською делегацією.
23 квітня президент Володимир Зеленський нагадав, що Сполучені Штати під час першої каденції президента Дональда Трампа ухвалили “Кримську декларацію”, котра засуджувала вторгнення і визнавала територіальну цілісність України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 23 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 боєзіткнення.
Європейські служби безпеки дійшли висновку, що за серією підпалів посилок у логістичних центрах у Німеччині, Польщі та Великій Британії в липні 2024 року стоїть російське ГРУ. Інциденти розглядаються як частина масштабної диверсійної операції, спрямованої на дестабілізацію країн НАТО та випробування можливості атак на авіарейси до Північної Америки, мовиться у спільному журналістському розслідуванні німецьких медіакомпаній WDR та NDR, а також газети Süddeutsche Zeitung, повідомляє Tagesschau.