Уряд США хоче виставити на аукціон конфісковану яхту російського мільярдера Керімова

Джерело: Reuters

Американський уряд заявив, що витрачає понад 7 мільйонів доларів на рік на утримання яхти, конфіскованої у російського мільярдера Сулеймана Керімова, і закликав суд дозволити виставити судно на аукціон до вирішення суперечки про право власності.

Як розповіли в агентстві, влада Фіджі конфіскувала 106-метрову яхту Amadea Керімова навесні 2022 року. Судно нібито належить Керімову, проте колишній виконавчий директор російської державної нафтової компанії “Роснефть” Едуард Худайнатов у листопаді минулого року заявив, що саме він є власником яхти.

У судовому поданні федеральні прокурори Мангеттену заявили окружному судді США Дейлу Хо, що середньомісячний рахунок за утримання яхти Amadea у розмірі 600 тисяч доларів був “надмірним”, що виправдовує проведення аукціону.

Вони зауважили, що переговори про те, щоб Худайнатов платив за утримання яхти, виявилися безуспішними.

Сам же Худайтанов заперечує зусилля американського уряду продати яхту на аукціоні. Він заявляє про право власності на судно і наголошує, що воно не може бути конфіскованим, оскільки на нього не накладено санкції.

Видання нагадує, що в травні 2022 року влада Фіджі в межах боротьби з порушенням санкцій конфіскувала яхту Керімова вартістю 300 мільйонів доларів за запитом США.

У листопаді 2023 року прокурори заявили, що Худайнатов використовується як підставний власник для приховування справжнього власника яхти, і що Керімов володіє яхтою через низку підставних компаній.

Якщо уряд США отримає контроль над Amadea, її, ймовірно, буде продано на аукціоні, а кошти від продажу підуть Україні.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.