Уряд уклав контракти на 1,6 млн дронів із початку року: скільки з них передали ЗСУ

Джерело: Міністерство оборони України

З початку року Міноборони спільно з Міністерством цифрової трансформації уклали контракти на 1,6 млн безпілотних літальних апаратів на суму понад 114 млрд грн.

З цього обсягу вже виконано замовлення на 1,28 млн дронів на суму понад 81 млрд грн. До кінця року планується постачання ще 366 940 одиниць.

“Серед поставлених безпілотників є широкий спектр моделей, які виконують різні завдання на полі бою. Йдеться про глибинні ударні дрони (Deepstrike-камікадзе), FPV-камікадзе, розвідувальні коптери типу DJI Mavic, розвідувальні літаки та дрони-крила, а також ударні коптери та літаки”, – йдеться у повідомленні Міноборони.

На 2025 рік урядові відомства законтрактували 155 205 БпЛА на суму 32,33 мільярда гривень.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.