Уряд України підтримав постанову, яка пришвидшує запуск та розвиток виробництв боєприпасів

Джерело: Міноборони

Уряд підтримав внесену міністром оборони Рустемом Умєровим постанову, яка пришвидшує запуск та розвиток виробництв боєприпасів в Україні.

У липні 2023 року схожу постанову вже ввели в дію. Тодішній документ стосувався боєприпасів для безпілотників та бойових частин безпілотних систем.

“Ми отримали результати експериментальної постанови щодо виробництва для безпілотних систем. І бачимо, що наш підхід дає результат. Збільшується кількість виробників і кількість продукції”, – заявив міністр.

Вказаним експериментом запровадилось нове, спрощене регулювання виробництва, яке встановило чіткі критерії до виробників і їхніх потужностей, порядок розробки та виробництва. Це дало можливість маштабувати виробництво відповідних засобів ураження та покращити стан постачання ЗСУ відповідними боєприпасами.

За час реалізації експериментального порядку з’явилися і розпочали діяльність близько 20 нових виробників боєприпасів для безпілотних систем.

Нині Україна вже має 21 допущений до експлуатації зразок боєприпасів, 8 зразків боєприпасів вже пройшли випробування і зараз проходять процедуру допуску до експлуатації, 29 зразків боєприпасів проходять демонстраційні випробування.

“Саме тому ми запропонували подібні підходи використати, щоб збільшити кількість боєприпасів українського виробництва. Розвиток потужностей української військової промисловості – це те, що дасть нам безпеку і мир”, – резюмував міністр оборони України Рустем Умєров.

  • За інформацією ЗМІ міністр оборони України Рустем Умєров написав листа своїм колегам з країн ЄС, у якому повідомив про критичну нестачу артилерійських снарядів. За його словами, Росія щоденно застосовує утричі більше боєприпасів для обстрілів передових позицій ЗСУ.
  • У листі, підписаному лідерами Німеччини, Нідерландів, Естонії, Чехії та Данії, йдеться про те, що  ЄС “не досягнув” своїх цілей щодо постачання Україні артилерійських боєприпасів, тож і європейці повинні подвоїти зусилля.
  • Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що уряд ухвалив рішення про виділення з резервного фонду державного бюджету 792 млн грн на зміцнення обороноздатності.

Внаслідок російської атаки по Куп’янському районі (Харківська область) поранено волонтера. Крім того, ЗС РФ атакували селище Чорне вчора, 24 лютого, близько 23:00.

25 лютого президент Володимир Зеленський повідомив, що втрати української армії з початку повномасштабної війни становлять 31 військовослужбовців.

Все більше німців вважають, що європейські країни мають постачити Україні більше озброєння та боєприпасів, свідчать результати опитування ZDF Politbarometer.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.