Уряд виділив понад 140 млн гривень на виплату допомоги полоненим

Джерело: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Кабінет міністрів України виділив понад 140 мільйонів гривень на виплату допомоги українцям, які повернулися з полону, та родинам тих, хто досі перебуває в полоні.

Відтак, 140,3 мільйона гривень виділено з резервного фонду держбюджету на фінансову допомогу особам, які повернулися з полону, а також сімʼям тих, хто досі перебуває в полоні. Відповідне розпорядження ухвалено на засіданні Кабміну 11 липня.

Зокрема, документом передбачається 111,3 мільйона гривень на надання щорічної державної грошової допомоги родинам політв’язнів, цивільних заручників і військовополонених. Вона виплачується у розмірі 100 тисяч гривень за кожен рік перебування таких осіб у місцях несвободи.

Крім того, 29 мільйонів гривень будуть спрямовані на виплату по 100 тисяч гривень одноразової державної грошової допомоги звільненим із полону.

Кошти на банківські рахунки зазначених осіб перераховуватиме Мінреінтеграції.

31 березня міністр оборони Рустем Умєров провів зустріч у Києві з міністром оборони Нідерландів Рубеном Брекельмансом, під час якої сторони обговорили посилення безпеки та співпрацю в оборонній сфері.

Міжнародний саміт у Бучі 31 березня ухвалив спільну заяву щодо необхідності розслідувати кожен воєнний злочин РФ, покарати винних і не допустити повторення трагедій.

31 березня глави МЗС головних європейських країн заявили про готовність посилити підтримку України та запровадити нові санкції проти Росії, щоб змусити її погодитися на зупинення війни.

У Дніпрі 28 березня внаслідок російської дронової атаки загинула лікарка, учасниця спільноти Проекту Кешер та проєкту Мама для мами Ольга Семіренко. 

Міноборони кодифікувало та допустило до використання у ЗСУ автоматичний гранатомет AGL-53 калібру 40 мм вітчизняного виробництва, котрий можна встановлювати на бойових машинах або легкому всюдихідному транспорті.