Уряд виділив понад 140 млн гривень на виплату допомоги полоненим
Джерело: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Кабінет міністрів України виділив понад 140 мільйонів гривень на виплату допомоги українцям, які повернулися з полону, та родинам тих, хто досі перебуває в полоні.
Відтак, 140,3 мільйона гривень виділено з резервного фонду держбюджету на фінансову допомогу особам, які повернулися з полону, а також сімʼям тих, хто досі перебуває в полоні. Відповідне розпорядження ухвалено на засіданні Кабміну 11 липня.
Зокрема, документом передбачається 111,3 мільйона гривень на надання щорічної державної грошової допомоги родинам політв’язнів, цивільних заручників і військовополонених. Вона виплачується у розмірі 100 тисяч гривень за кожен рік перебування таких осіб у місцях несвободи.
Крім того, 29 мільйонів гривень будуть спрямовані на виплату по 100 тисяч гривень одноразової державної грошової допомоги звільненим із полону.
Кошти на банківські рахунки зазначених осіб перераховуватиме Мінреінтеграції.
- У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій закликали громадян долучатися до створення резерву працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях України, зокрема працівників освітньої та медичної галузей.
- Російські окупаційні війська намагаються інформаційно ізолювати тимчасово захоплені території й забороняють місцевим спілкуватися з жителями підконтрольної Україні території.
31 березня міністр оборони Рустем Умєров провів зустріч у Києві з міністром оборони Нідерландів Рубеном Брекельмансом, під час якої сторони обговорили посилення безпеки та співпрацю в оборонній сфері.
Міжнародний саміт у Бучі 31 березня ухвалив спільну заяву щодо необхідності розслідувати кожен воєнний злочин РФ, покарати винних і не допустити повторення трагедій.
31 березня глави МЗС головних європейських країн заявили про готовність посилити підтримку України та запровадити нові санкції проти Росії, щоб змусити її погодитися на зупинення війни.
У Дніпрі 28 березня внаслідок російської дронової атаки загинула лікарка, учасниця спільноти Проекту Кешер та проєкту Мама для мами Ольга Семіренко.
Міноборони кодифікувало та допустило до використання у ЗСУ автоматичний гранатомет AGL-53 калібру 40 мм вітчизняного виробництва, котрий можна встановлювати на бойових машинах або легкому всюдихідному транспорті.