Уряди африканських країн допомагають Росії із персоналом для військових заводів – ЗМІ

Джерело: Голос Америки

Деякі африканські країни налагоджують зв’язки з російською організацією, яка стоїть за рекрутинговою програмою по набору персоналу для військових заводів в РФ.

Зокрема йдеться про російську програму “Алабуга старт” (Алабуга – це татарська назва Єлабуги – ред.), яка зображує “красиві перспективи життя” для африканських жінок в російському Татарстані. Хоча на сайті не вказується, що він адресований саме жінкам, але саме вони присутні в усіх рекламних роликах.

Як розповіли у виданні, програма спеціально націлена на молодих жінок, оскільки її організатори вважають, що молоді чоловіки з Африки “можуть бути занадто агресивними та небезпечними”.

Експерт з російсько-африканських відносин зазначив, що мотивацію для африканців приїхати в Росію легко зрозуміти, оскільки багато з цих країн мають дуже високий рівень безробіття, а в РФ їм пропонують “привабливо упаковані та привабливо продані робочі пропозиції”.

За словами Девіда Олбрайта, засновника Інституту науки і міжнародної безпеки та автор звіту, що викриває програму, яка експлуатує молодих жінок, Росія свідомо не розповідає усю правду.

“Заявники не знали, що вони працюватимуть по суті в компанії, яка перебуває під санкціями США та Європи, виробляючи безпілотники, які використовуються для руйнувань українських цивільних цілей. І тому в цьому сенсі вони є співучасниками злочину, міжнародного злочину”, – зауважив він.

Фото: Голос Америки

Олбрайт додав, що на заводі виготовляють саме іранські дрони Shahed-136.

Згідно з розслідування The Washington Post, у першій половині 2023 року близько 100 студентів Alabuga Polytech їздили до Тегерана на двомісячне навчання з виробництва дронів.

Олбрайт стверджує, що представники “Алабуги” нещодавно відвідали Сьєрра-Леоне, Замбію та Мадагаскар, підписавши меморандуми про співпрацю з місцевими організаціями. Ці зв’язки, як він вважає сигналізують про потенційне розширення зусиль з вербування.

За даними видання, деякі африканські уряди є свідомими партнерами “Алабуги”. Зокрема, про набір за програмою “Алабуга старт” є оголошення на сайті міносвіти Нігерії. Схожі повідомлення розміщені на урядових сайтах Уганди, Малі та Буркіна-Фасо та в азійському Бангладеші.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.