Уряди африканських країн допомагають Росії із персоналом для військових заводів – ЗМІ
Джерело: Голос Америки
Деякі африканські країни налагоджують зв’язки з російською організацією, яка стоїть за рекрутинговою програмою по набору персоналу для військових заводів в РФ.
Зокрема йдеться про російську програму “Алабуга старт” (Алабуга – це татарська назва Єлабуги – ред.), яка зображує “красиві перспективи життя” для африканських жінок в російському Татарстані. Хоча на сайті не вказується, що він адресований саме жінкам, але саме вони присутні в усіх рекламних роликах.
Як розповіли у виданні, програма спеціально націлена на молодих жінок, оскільки її організатори вважають, що молоді чоловіки з Африки “можуть бути занадто агресивними та небезпечними”.
Експерт з російсько-африканських відносин зазначив, що мотивацію для африканців приїхати в Росію легко зрозуміти, оскільки багато з цих країн мають дуже високий рівень безробіття, а в РФ їм пропонують “привабливо упаковані та привабливо продані робочі пропозиції”.
За словами Девіда Олбрайта, засновника Інституту науки і міжнародної безпеки та автор звіту, що викриває програму, яка експлуатує молодих жінок, Росія свідомо не розповідає усю правду.
“Заявники не знали, що вони працюватимуть по суті в компанії, яка перебуває під санкціями США та Європи, виробляючи безпілотники, які використовуються для руйнувань українських цивільних цілей. І тому в цьому сенсі вони є співучасниками злочину, міжнародного злочину”, – зауважив він.

Фото: Голос Америки
Олбрайт додав, що на заводі виготовляють саме іранські дрони Shahed-136.
Згідно з розслідування The Washington Post, у першій половині 2023 року близько 100 студентів Alabuga Polytech їздили до Тегерана на двомісячне навчання з виробництва дронів.
Олбрайт стверджує, що представники “Алабуги” нещодавно відвідали Сьєрра-Леоне, Замбію та Мадагаскар, підписавши меморандуми про співпрацю з місцевими організаціями. Ці зв’язки, як він вважає сигналізують про потенційне розширення зусиль з вербування.
За даними видання, деякі африканські уряди є свідомими партнерами “Алабуги”. Зокрема, про набір за програмою “Алабуга старт” є оголошення на сайті міносвіти Нігерії. Схожі повідомлення розміщені на урядових сайтах Уганди, Малі та Буркіна-Фасо та в азійському Бангладеші.
- Росія змушує африканських жінок, яких обманом привезла до країни, виготовляти безпілотники для війни проти України.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.
23 квітня спецпредставник президента США Кіт Келлог закликав зупинити російсько-українську війну за планом Дональда Трампа після лондонської зустрічі з українською делегацією.
23 квітня президент Володимир Зеленський нагадав, що Сполучені Штати під час першої каденції президента Дональда Трампа ухвалили “Кримську декларацію”, котра засуджувала вторгнення і визнавала територіальну цілісність України.