Усі країни Балтії заборонили в’їзд автівок з російською реєстрацією
Джерело: міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна
Естонія долучилася до Латвії та Литви у забороні в’їзду авто з російською реєстрацією. Глава МЗС Естонії Маргус Тсахкна наголосив, що “їм не дозволено користуватися привілеями, які може запропонувати свобода, допоки Україна не досягне перемоги”.
Відтепер країна виконає опубліковані Європейською комісією 8 вересня нові рекомендації щодо застосування санкцій. У них передбачена країнам ЄС заборона впускати на свою територію приватні автомобілі з російськими номерами.
Це відбудеться незалежно від причин, чому власник чи користувач моторних транспортних засобів перебуває в Естонії чи ЄС. Виїхати транспортним засобам із номерними знаками РФ дозволяється через зовнішній кордон або перетнути внутрішні кордони Європейського союзу.
При спробі перетнути кордон власнику автотранспорту запропонують або повернутися до Росії разом з автомобілем, або перетнути кордон без нього.
Раніше у Литві заявляли, що конфіскуватимуть авто з російською реєстрацією. Відповідне рішення ухвалила і Латвія
- Президент Литви Гітанас Науседа вважає, що на рік близько 10 млн тонн українського зерна можна було б відправляти після розбудови портових коридорів Балтійського моря.
Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.